Filmy, na které se nejlépe kouká, když prší

1. Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Ano, Hugh Grant a Andie MacDowell. Možná už nepochopíte hlášku "víc než princezna Diana a míň než Madonna" a budou vám připadat směšné kostýmy anglických svatebčanů, ale buďte v klidue, trochu legrační byl tenhle film už v roce 1994. Andie a Hugh jsou natolik roztomilí, že jejich "nevyznání lásky" zničilo generaci současných čtyřicátnic jakékoliv myšlenky na svatbu. No řekněte, kolik neprovdaných čtyřicátnic žijících ve svazku na psí knížku máte kolem sebe? 

2. Frankenstein (1994)

Sice tenhle film není žádná romantika a je to spíš horor, ale o to víc budete připoutaní k obrazovce. Snímek je sice hereckou etudou Roberta De Nira a Kennetha Branagha (sám si film režíroval a vy spíš bude znát jeho Thora nebo nejnovější Popelku), ale kdo jim sekunduje s naprostým přehledem, je Helena Bohnam Carter v roli jejich společné lásky Elizabeth. Tenhle příběh je nejen hororem o geniálním vynálezci, který stvoří monstrum a pak za svou genialitu musí zaplatit, ale zároveň je to i tragická lovestory. A pokud snímku dáte šanci, počkejte si rozhodně na netradiční svatební noc, která začíná a končí deštěm. 

 

3. Piráti z Karibiku 3: Salazarova pomsta (2017)

Asi ne ta nejlepší chvíle na romantiku a rozhodně ne na svatbu. Elizabeth a Will Turner z Pirátů to vidí jinak, okolo nich se odvíjí jedna z nejkačnějších námořnických bitev ever, prší a ani jeden z nich není zrovna svatebně ustrojen. Ale pokud vedle sebe máte kapitána Barbossu, tak vězte, že nic z toho není problém. A svatební polibek nebyl na filmovém plátně snad nikdy víc šedivý, mokrý a vášnivý. 

 

4. Milý Johne (2010)

Dva největší roztoumilouši romantických komedií, oba jich mají na svém kontě nespočetně a oba rádi na filmovém plátně střídají partnery. Ona je Amanda Seyfried a on je Channing Tatum a společně si střihli romantiku podle nejromantičtějšího amerického spisovatele současnosti Nicolase Sparkse. A která z nás by se nechtěla líbat s Channingem v rozestavěném domě, mezi dřevěnými sloupky a za letní bouřky? 

 

5. Match Point (2005)

A co takle pořádná nálož romantické nevěry podle vztahového experta Woodyho Allena. Stačí obsadit dva nejžhavější herce, v roce 2005 to nebyl nikdo jiný než sexy Scarlett Johansson a démonický Brit Jonathana Rhys Meyers a nechte je se ambiciózně poflakovat mezi bohatou britskou smetánkou. A i když ona má zálusk na někoho jiného a on jakbysmet, nic jim nezábrání, aby si u ping pongu zaflitrovali. A pak je tu jedno žluté pole, lehká letní sprška a líbání je na světě. 

6. Spider-man (2002)

Je to pár let zpátky, kdy ještě Spider-mana hrál nejlepší kámoš Leonarda DiCapria Tobey Maguire a režíroval ho Sam Raimi. Dnes sice frčí Andrew nebo Tom, ale pokud si uděláte tuhle historickou výpravu do minulosti Spider-mana, zjistíte, že jeho lásku hraje "melancholická" Kirsten Dunst a největším líbajícím finálem je polibek jak jinak zase v dešti, jen tentokrát u mrakodrapu. 

 

7. Devět a půl týdne (1986)

Když byly fanynky Jamieho Dornana na houbách, byl tu Mickey Rourke (John), který si obmotal Kim Basinger (Elizabeth) okolo prstu. Stačilo jedno setkání v galerii, jedna noc na lodi a plná lednička a Kim si nechala naplácat bičíkem a bláznivě, masochisticky se zamilovala. A jedna scéna je přesně taková, jak si myslíme, že v 90. letech fungovala erotika, večeře, knírek a bláznivý utěk deštěm končící líbáním a sexem. Aach, Mickey!

 

Takže je vám to jasné, už žádné deštníky ani pláštěnky od Chanelu! Tohle léto se počítá jen se sexem a líbáním!

A je nám jasné, že některé filmové romantičky budou namítat, že nám tam chybí polibek ze Zápisníku jedné lásky, ale ten si necháme zas do příštího filmového seznamu.

EBC promo