REKLAMA

KarELLE: co se dělo v redakci 18

REKLAMA

1. Když Yves potkal Catherine

Francouzská herečka Catherine Deneuve a návrhář Yves Saint Laurent spolu kamarádili skoro 40 let. Catherine se nedávno rozhodla prodat svůj dům v Normandii, kde měla uložené veškeré outfity, které si během těchto let od YSL pořídila. “Opouštím svůj dům v Normandii a padá na mě melancholie. Tady jsem měla uschovaný šatník od YSL. Jsou to kreace od jednoho z nejtalentovanějších návrhářů, který jednoduše navrhoval šaty tak, aby ženy byly ještě krásnější.” Herečka svěřila svoji jedinečnou kolekci pařížské pobočce aukční síně Christie's. Dražba šatů, smokingů a dalších kousků se konala 24. ledna. Šaty z haute couture kolekce (Russian) ze sezony 1977/78 se vydražily za 52 tisíc eur. Celá dražba trvala pět hodin, prodalo se 129 outfitů YSL a celkem aukce vynesla 900 625 eur. Dalších 140 kusů sbírky našlo kupce on-line. Z toho plyne jednoduché ponaučení: investice do módy se rozhodně vyplatí. Asi si zajdu koupit nějaký vychytaný obojek. Nebo si najdu nějakého šikovného kamaráda. 

2. Mňau mňau, Elle Fanning

Víte, že se kampaň na nový parfém Twist od Miu Miu natáčela a fotila v Praze? Že Elle Fanning byla minulý podzim v Praze? A víte kdo pomáhal s produkcí? Naše Lenka Hegerová. Já se nemůžu vynadívat. Je pravda, že jsem účinkovaní v reklamě odmítl, nakonec moji roli hraje roztomilá chlupatá kočka. No, chtělo to už nějaký oslí/psí můstek... Ta reklama je skvělá, já na ni koukám pořád dokola a notuji si "miu miu”. Doufám, že než půjdu ven, tak se mi to v hlavě překlikne. Baví mě ta kombinace módy, starého Barrandova (sorry, Hollywoodu), vůně, dětské hravosti a vadimovsky komiksové sci-fi. Elle říká: “Většina reklam na vůně jsou sexy, objeví se v nich muž a žena, ale tohle je jiné. Je to takový krátký film, který vypráví příběh.” Fotky ke kampani jsou od Merta Alase a Marcuse Piggotta. A kdo vytvořil film? The Directors Bureau, filmová společnost, kterou založil Roman Coppola. Prostě božííííí, mě to baví.

https://www.youtube.com/watch?v=USfyXhtntdc&t=14s

3 Sexuální výchova se Scullyovou

Pokud jste milovali speciální agentku Danu Scullyovou v podání Gillian Anderson, tak čtěte dál, pokud ne, tak si běžte pustit Temný případ (pozor nesmím o něm už psát, editor Pavel mi to zakázal). Ale k té sexuální výchově. Seriál stejného jména právě teď najdete na Netflixu a jmenuje se tedy Sex Education. Posledních pár let se Anderson vrátila do televize a hrála samé dramatické role - psycholožku Hannibala Lectera (Hannibal), studenou vyšetřovatelku Stellu Gibson posedlou sériovým zabijákem Jamiem Dornanem (The Fall). A teď je tu v komedii, žádné drama, žádní sériový vrazi, ale neurotická, maličko ironická, do všeho rejpající matka, ke které chodí páry řešit své sexuální problémy. Jejího syna Otise hraje Asa Butterfield a chemie, kterou tihle dva předvádí, je natřískaná hormony. Otis má našlápnuto stát se novým Mr. Beanem, a to nejen díky své fyziognomii klátícího se hubeňoura s podivínským sestřihem. Jeho postava je nesmělá, roztržitá, přechytralá, nešťastně zamilovaná a hlavně sexuálně frustrovaná. 

4. Konečně spolu!

Konečně se španělskému režisérovi Pedru Almodóvarovi povedlo dát dohromady dvě své největší múzy: Antonia Banderase a Penélope Cruz. Trailer k filmu Dolor y gloria (anglický překlad je Pain and Glory - Bolest a sláva) je tu. Snímek se zdá být částečně autobiografický: řeší se tu první láska, druhá láska, matka, herci i homosexuální vztahy. Před tím, než Antoniovi ukázala Hollywood Madonna, naučil se anglicky a potkal americkou herečku Melanii Griffith, natočil ve Španělsku hned tři filmy s Almodóvarem. Ten si pak v roce 1997 našel svou druhou múzu, o více než dekádu mladší Penélope. Tenhle film je oficiálně první, kde hrají Antonio a Penélope společně. Pravda, i já jsem si všiml, že vlastně ne. Film je postaven na Antoniových vzpomínkách a vypadá to, že Penélope hraje jeho matku. V březnu má film premiéru ve Španělsku a snad ho brzy uvidíme i u nás. A pak budeme moci vyhodnotit, jestli hrají spolu, nebo každý zvlášť ve společném filmu.

A ta hudba? 

https://www.youtube.com/watch?v=K0mGbwHViYk

Užijte si první únorový týden a příště sem zas propašuji něco o Rolandu Westovi (jeden z detektivů v seriálu Temný případ) a jeho lásce k psům. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA