KarELLE: co se dělo v redakci 19

1. Neděle v Radosti FX

A byla to radost a pořádná. Ráno napadalo 20 centimetrů sněhu a v tu ránu se Praha ocitla v ochromení, nejezdily taxíky, nikde nešlo zaparkovat a všichni se trousili na focení, jak kdyby se v pátek večer zapomněli baru na druhé straně Česka. Jediný, kdo to tak opravdu měl, byla Vanda. Společně s dalšími 40 lidmi jsem se ocitl ve VIPíčku klubu Radost, kde jsme fotili fashion editorial do dubnové ELLE. Nejradši bych vám fotky ukázal už teď, ale musíte ještě pár týdnů počkat. Bude to divoké, zábavné a plné těch nejbarevnějších charakterů. Jo, a jak jsem pochopil, celý tým znovuobjevil výbornou vegetariánskou kuchyni, která nahoře v restauraci funguje už 25 let. 

2. Hnědovláska Denisa Dvořáková

Kamarádím se teď s Denisou. Má útěkářku kokršpanělku Nellinku. Chodíme společně do Stromovky. No a posledních pár týdnů Denisu přemlouvám, ať se nechá ostříhat. Chtěl jsem, ať je na krátko jako já, ale nakonec si nechala poradit od Martina Tyla ze salonu New You. Chápete to? A vážně ji ostříhal, sice míň, než bych do toho šmiknul já, ale i tak je to velká změna. A obarvil ji z komerční blond na světle čokoládovou. Ta barva se mi libí moc. A celkově má teď Denisa barvu hodně podobnou, jako když začínala. Nevypadá to, ale taky už modeling dělá přes 10 let. 

3. Velké očekávání

Holky ze Sedmilhářek jsou zpět: Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Laura Dern, Zoe Kravitz, Shailene Woodley a nově i Meryl Streep! Ta si dokonce o roli tchýně Nicole Kidman napsala přímo Nicole a Reese. Druhá sezona se vrací tam, kde jsme první opustili, a to do okamžiku, kdy pětka z Monterey zavraždila Perry a prošlo jim to. Režie se ujala Andrea Arnold (American Honey) a vystřídala tak Jeana-Marka Valléeho (Divočina, Klub poslední naděje). Ten si tentokrát vyzkoušel roli producenta. Druhá série se spustí v červnu na HBO. My v redakci se těšíme i na soundtrack, první řadu doprovázela skvělá muzika: Sade, Elvis, ale i Michael Kiwanuka. 

4. Rozhovor s architekty dětských hřišť

V pátek jsem si vyslechl zajímavý rozhovor s architekty Matějem Hájkem a Terezou Kučerovou (Molo architekti). Byl jsem fascinován starostou Pece pod Sněžkou, který jim zadal realizaci Herní krajiny Pecka. Poslouchal jsem, uši nastražené a oči navrch hlavy (to já mívám skoro pořád), a rozhodně vím, kam pojedeme na výlet, jen jak trochu opadne sníh. Rozpadlý jelen, hnízda i ulity - originální prolejzačky, které vypadají jako zvířátka. Koukal jsem na to a připomínalo mi to díla akademického sochaře Jirky Beránka. Nebudu toho moc prozrazovat, kupte si nové číslo ELLE Decoration, tam všechno najdete. 

5. A na Instagramu jsem našel praktický návod, jak přežít finanční krizi (hlavně tu lednovou)

EBC promo