KarELLE: co se dělo v redakci 3

1. Dokument o Jane

Na televizní stanici HBO jsem se díval na dokument Jane Fonda v pěti dějstvích. Já tuhle legendu a superbabu miluji. Režie si ujala Susan Lucy a Jane si jako objekt svého dokumentu vybrala proto, že ji obdivovala jako herečku ve filmech Koně se také střílejí nebo Na zlatém jezeře. Po přečtení její biografie My Life So Far se rozhodla, že o téhle ženě musí vzniknout dokument. A tak se do toho pustila. Mě jako diváka bavilo, že je film rozdělen do pěti částí, z nichž čtyři jsou pojmenované podle mužů, kteří ji formovali. Byl jím její otec Henry Fonda, americký národní poklad a jeden z nejlepších herců EVER a její tři manželé – francouzský režisér Roger Vadim, aktivista Tom Hayden a multimilionář Ted Turner. Ti všichni ji ovlivnili, ona na nich a na jejich zájmu byla závislá, ale zároveň se od každého naučila být více a více sama sebou. Poslední dějství je nazvané jednoduše Jane. V dokumentu se dozvíte vše od sebevraždy její matky přes milostné pletky jejich otce, život na francouzském venkově, setkání se Simone Signoret, protivietnamské tažení, životní cestu s Tomem, aerobiková videa, z kterých  financovala jeho stranu Students for a Democratic Society (SDS), adoptivní dceru… Tahle herečka se v životě rozhodně nenudila. A nebojte se, v dokumentu mluví i o svých filmových rolích, teď například natáčí pro Netflix už čtvrtou řadu komediálního seriálu Grace and Frankie. Na ten se chystám příště, až bude venku pršet a nebude se mi chtít jít do Stromovky. 

https://youtu.be/d4rdvHGMtBE

2. Popová Emma

Emmu jsem potkal ve čtvrtek. Její dcera Lennon vypadá jak nádherný pohádkový skřítek. Emma chystá turné se svou slovenskou jmenovkyní Emmou (Drobnou). A má nový videoklip Lost and Found, který je podle mě skvělý. V redakci jsme se do něj zamilovali, je to takový můj „guilty pleasure“ na cesty do auta. Naštěstí se líbí i mému řidiči. Slova, melodie, lokace, styling, makeup – musím říct, že takhle světové video v porovnání s produkcemi, které teď v Čechách vznikají, jsem dlouho neviděl. Všichni ti Klusové, Dykové a Gregorové… by se měli nad sebou maličko zamyslet. Videoklip v podání Emmy, Jordana a Jiřího Buriana je popová bomba. Pop v tom opravdovém smyslu slova. 

https://www.youtube.com/watch?v=iktVe2XpEJ0

3. Levi's & Justin

Ve středu jsem byl na prezentaci nové pánské kolekce ve Vnitrobloku, je inspirovaná Justinem T. Timberlake stárne a s ním i jeho image a módní styl. Někteří ho milovali jako kudrnáče ze skupiny N’Sync, jiní si pořizovali plesnivé džíny podobné těm, které nosil, když randil s Britney. Chvíli střídal nejrůznější varianty černých klobouků, dokonce si pamatujeme i černé pánské slim obleky s nejvíce slim kravatami, ale už nějakou dobu ho vídáme v džínách a kostkovaných košilích. Vlastně se z Justina stal v poslední době hipster. Pletená béžová čepice, kostovaná košile, bílé triko a džíny jsou jeho poslední image z videa Man of the Woods, kde mu sekunduje manželka Jessica Biel. Tohle je Justin, ale zároveň je to i nová pánská kolekce Fresh Leaves od značky Levi's. Konečně se kluk našel! Trvalo mu to 40 let, ale řekl bych, že mu to sluší.  

4. Parfémy v garáži

Pondělí ráno, 8:00. Zima jak v morně. Garáž, kde se už pár let neuklízelo. Myškami se to tu jen hemží. Takové podmínky pro focení musím snášet. Brrrrrr… Žádné vytopené studio. Fotíme pánské parfémy a kosmetické skříňky do ELLE mana a je to COOL, to jo, a ten bordel je vážně fotogenický. Ve studiu se to nakašírovat nedá. Ale ta zima. 

5. Ořechy, ořechy, ořechy…

Všichni furt postují fotky hub. Ale já jsem byl sbírat ořechy. Je jich hodně. Sice jsou menší kvůli suchu, ale podél silnic se dají najít i pořádně velké kousky. Jsou prý zdravé na nervy, tak jsem to ochutnal a musím říct, že je to pravda. Dost mi to pomáhá při mojí komunikaci s lidmi. Nechápu, že mi v redakci pořád někdo říká, že zlobím, že moc štěkám, nebo, nedej bože, že loudím. Když přinesou šunkofleky a postaví je na stůl, tak přece nemůžou předpokládat, že si lehnu pod stůl a budu dělat, že mě ta vůně vůbec nevzrušuje. Aaaaaach, jo!

Tak jestli jsem vás alespoň trochu pobavil, tak za týden zase poreferuji. Hezký slunečný víkend. A ať vám ty volby dopadnou skvĚLLE. 

EBC promo