KarELLE: můj život v redakci 4

1. Včelíny Želiv
Minulý víkend jsem byl v lese a tak jako mnoho z vás jsme hledali houby. Upřímně, pár jsme jich našli a dokonce se i zpracovaly na výbornou bramboračku. Pokud chcete být alespoň chvíli na samotě u lesa, tak mohu jen doporučit. Je tam stoprocentní ticho, černočerná tma, jehličím a dřevem provoněný les, krásná stará Boží muka a příjemnou procházkou (5 km) se dostanete do kláštera v Želivu. Ubytování v dřevěné maringotce ve skandinávském minimalistickém stylu, s elektřinou, teplou vodou a kadibudkou v lese - musíte vyzkoušet, i když jste naturelem spíše kavárenský povaleč. Byly to tři dny odtržené od civilizace s dobrým signálem na telefonu. Jediné, co bych doporučil a co jsme malinko podcenili, je vzít si s sebou kamaráda. Je totiž potřeba si celou noc opakovat, že jste totální nebojsa, totální akční hrdina, prostě superhrdina, která se nezalekne hrobového ticha ani megatmy. My jsme spali s nožem a sekyrkou pod polštářem, ale šestihodinová procházka za denního světla mi tuhle mou obavu mnohonásobně vynahradila. Jo, a chytil jsem tam klíště, vytáhla mi ho Mirka. 
https://www.vcelinyzeliv.cz

2. Kluci modelové
Potkal jsme Jakuba, Kryštofa, Olivera, Matyáše a Dominika a byl jsem úplně u vytržení. Modelky jsou holky jako panenky, což už pár měsíců registruji, ale že i kluci mohou být hezcí, pokorní, nenamachrovaní a foťák je miluje, to jsem zažil v mém krátkém psím životě poprvé. Asi se to ještě párkrát stane. A naše módní guru Lenka Kermes je dobře ohákla, make-up artistka Adriana zase zakryla všechny ty drobné nesrovnalosti a vlasy jim dělala další Lenka, tentokrát Habartová z Red Salonu. To jejich snažení fotil Matúš Tóth a pomáhal mu Šimon Gut. Fotky uvidíte v našem novém Elle Manovi, který vyjde 3. listopadu. Whauuuuu. Škoda jen, že si s sebou některý z nich nepřivedl psí kamarádku, to by to na place pěkně jiskřilo. 

3. Launch s Chatty
Kde to bylo? V jednom z nekrásnějších pražských barů - Public Interest. Já tam sice normálně nesmím, ale na tenhle launch jsem dostal od manažera výjimku. Potkal jsem tam Aničku i Radku, obě návrhářky, pokecal nejen s nimi, ale i s dalšími stálicemi jako Darinkou, Andreou, Lukášem nebo Slávkou. Ale tentokrát nešlo o lidi, ale o hadry, a ty jsem si zblízka očuchal. Kdybych byl člověk, nechám si od holek na zimu ušít tenhle džínový kompletek. Asi bych to s tou kravatou neuměl nosit, ale líbí se mi to celé moc. Co jsem slyšel, holky mají ten svůj "workwear" styl dost promyšlený, a i když je jejich rukopis čitelný v každé kolekci, já oceňuji, jak dobře umí zkombinovat ženskost a lehkost s klučičím stylem, až mám pocit, že jim u šicího stroje napovídají kosmonautka Ellen Ripleyová z Vetřelce a Margot Tenenbaum z Takové normální rodinky

4. Parfém Bílá košile
Jen tak jsme se tenhle týden zastavili ve voňavém Concept storu Ingredients a dost jsem mrkal. Na můj vkus to tam sice vonělo až moc, ale nevím jak vy, pro mě je ta nejkrásnější  vůně čerstvě povlečených peřin nebo čerstvě vypraných košil, které uschnou na letním slunci s jemným vánkem. Pak už jakékoli žehlení tu vůni sežehne. A já tu vůni našel. Jmenuje se Chemise Blanche od Laurent Mazzone. Tou voní i moje nejlepší přítelkyně. Jen se to nesmí přehnat, jinak mě to pořádně štípe do čumáku. 
 

5. Zástěrky od Bju (@bjukitchen)
Nejsem žádný instagramový závislák, ale sem tam přes rameno něco zahlédnu. A já se vizuálně zamiloval do bílých zástěrek od kuchařky, co si na Instagramu říká Bjukitchen (v reálném životě je to Barbora Karpíšková). Jsem uchvácen, s jako jednoduchostí má Bára nafocenou kampaň na zástěry. Fotili jí to Kubo Krížo a Aneta Vrkotová na bílé plachtě natažené venku na zahradě, s květinami a bylinami visícími na prádelní šňůře. A ty lidi - Bára, Emma nebo Jana Plodková. Z těch fotek čiší pohoda, čistota a láska k dobrému jídlu. Trochu jsem i žárlil, že mě nikdo nepřizval ke spolupráci. 

EBC promo