Nejlepší dokumenty Davida Attenborough, které vám změní pohled na svět

 

 

Přál bych si, aby byl svět dvakrát tak velký a jeho polovina byla stále ještě neobjevena.

 

Když řekneme, že Sir David Attenborough má za sebou opravdu výjimečný život a kariéru, stejně se to zdá, jako bychom ho podceňovali. Během posledních osmi dekád pracoval tento ikonický dokumentarista na nesčetném množství snímků, televizních seriálů, knihách a poskytl divákům po celém světě příležitost seznámit se z těmi nejvíce fascinujícími místy naší planety a tvory, kteří na nich žijí. Není tedy divu, že jeho práce nadále uchvacuje statisíce lidí po celém světě. Jeho dokumenty jsou proslulé svými dechberoucími záběry a samozřejmě poutavým vyprávěním Sira Davida Attenborougha samotného.

 

 

ROK, KTERÝ ZMĚNIL ZEMI 

Ve svém prvním počinu pro Apple TV Attenborough zkoumá, jak pandemie koronaviru a následně i lockdowny ovlivnily nejen lidský život, ale i existenci a chování tvorů a organismů kolem nás. Film se na celou situaci dívá pozitivní optikou a sleduje, jak epidemie poskytla přírodě čas na uzdravení a transformaci, ale všímá si i fenoménu, jak i ty sebemenší změny lidského chování mohou vše změnit.

 

 

ŽIVOT NA NAŠÍ PLANETĚ 

Tím, že se divák podívá blíže na dobrodružství, která Sir David Attenborough prožil během své dlouhé kariéry, zjistí, jak se změnil svět kolem nás. Dokument Život na naší planetě, který najdete na Netflixu, zobrazuje určující momenty jeho života v přírodě, ale také ukazuje dopady klimatických změn na jednotlivé oblasti. Tohle je svědectví, které by vám nemělo uniknout. 

 

 

SEDM SVĚTŮ, JEDNA PLANETA 

Pokud jste propásli tento počin Sira Attenborough, když byl v roce 2019 aktuální, nyní je čas tuto chybu napravit. Každá epizoda poutavého seriálu je totiž zaměřena na jiný kontinent. Podíváte se tak na působivé tance světlušek osídlujících lesy kolem řeky Mississippi či si poslechnete děsivé písně pářících se nosorožců v tropických lesích. A to rozhodně stojí za vaši pozornost. 

 

 

NAŠE PLANETA 

Kultovní snímek oceněný soškou Emmy s originálním názvem “Our Planet” si získal silnou základnu obdivovatelů. A není těžké pochopit proč. Díky své neuvěřitelné kinematografii a fascinujícímu vyprávění poskytuje divákům příležitost přiblížit se tvorům, obydlím a místům, které musí nutně každému nejen rozšířit obzory, ale i otevřít oči. 

 

 

ŽIVOT NA ZEMI 

Ačkoliv se svět od doby, kdy byl natočen tento dokument změnil, entuziasmus Sira Attenborough je zde natolik nakažlivý, že vás jistě vtáhne a již nepustí. Ve třinácti dílech tento ikonický počin mapuje počátky života na Zemi od prvních primitivních buněk až po rostliny a zvířata, která dnes obývají celou planetu.  

REKLAMA