REKLAMA

Smutný Keanu Reeves sepsal Ódu na radost

REKLAMA

Když do vyhledávače zadáte výraz ‚sad Keanu Reeves‘, z okna prohlížeče na vás vykouknou tři miliony odkazů. Černohumorný fenomén, který loni obletěl internet s rychlostí chřipkového viru, zahltil síť nejrůznějšími variacemi jednoho paparazzi snímku, na němž slavný herec sklesle sedí na lavičce s týdenním strništěm na tváři a sežmoulaným sendvičem v ruce. Šestačtyřicetiletý hollywoodský idol s havajsko-čínskými kořeny jako kdyby do tohoto tisíciletí vkročil levou nohou – musel se vyrovnat se smrtí dcery a přítelkyně, nedlouho poté u lékaři u jeho sestry diagnostikovali leukemii. Přesto se Keanu podepsal pod knihu, jejíž titul zní Óda na radost (Ode to Happiness). Útlá veršovaná knížka, která původně vznikla v žertu, teď leží na pultech zahraničních knihkupců.

„Seděl jsem v kuchyni s kamarádkou Janey a v rádiu zrovna probíhaly orgie depresivní hudby. Vzal jsem kus papíru a z toho, co jsem na něj napsal, se Janey mohla potrhat smíchy. A tak jsem pokračoval, jen jsem štosoval tu sebelítost na sebe,“ vysvětluje Keanu, jak kniha, kterou tento týden podepisoval svým fanouškům v Londýně, vznikla. Hercovo poetické naříkání doplňují jednoduché inkoustové ilustrace mladé losangelské výtvarnice Alexandry Grant a kaňky jakoby od slz autora. Knihu pak uzavírá obraz černé díry doplněné nápisem „Vždycky může být hůř“.

Knihu Ode to Happiness seženete na Amazon.com za necelých 35 dolarů, kdo má účet na eBayi a 200 dolarů v kapse, může svou knihovnu doplnit podepsaným výtiskem.

Keanu Reeves
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA