Tipy na víkend: tanec, pláč a čínské umění

UMĚNÍ: VÝSTAVA ČÍNSKÝCH UMĚLCŮ

Už jen do této neděle můžete navštívit výstavu dvou čínských umělců, kteří ve světě léta patří k oblíbencům soukromých sběratelů i galerií. Zatímco Čang Siao-kang se při malování noří do klidných myšlenek, jeho kolega Wanga Kuang-I si vyvinul styl zvaný politický pop: na obrazech kombinuje loga luxusních značek s estetickou revolučního plakátu. Galerie hlavního města Prahy, kde se výstava s názvem The Reunion of Poetry and Philosophy (Shledání poezie s filosofií) koná, je v sobotu i v neděli otevřená do šesti večer. 

KONCERT: UHRANČIVÝ SOHN

Britský hudebník a producent dělá hudbu, která je v naší generaci nejvíc potřeba: takovou, u níž se dá tancovat i brečet. Jeho singly vytvářejí soundtrack éry, ve které se lidem nejvíc zrychlí tep při cinknutí mobilní notifikace. Melodie lavírují mezi melancholií a euforií, rytmu vládne neklid. Vstupenky na jeho sobotní vystoupení koupíte tu a nebo na místě.

{YouTube}9btsq496hkQ{/YouTube}

JÍDLO: NA BRUNCH S MÁMOU

Za všechny ty řízky, co vám obalovala na výlet se školou, nedělní svíčkové a narozeninové dorty připravte své mámě vlastnoruční labužnickou nedělní hostinu. Pokud by to pro ni byl spíš trest než dárek, vezměte ji někam, kde je záruka, že vaří dobře: třeba na brunch do Café Savoy, do podniku Můj šálek kávy (kde si po anglické snídani můžete dát skvělý jablkový závin s domácí skořicovou zmrzlinou) nebo do Peter's Apartment, kde vám zabalí piknikový koš, který si můžete vzít s sebou do blízkých Riegerových sadů.

EBC promo