REKLAMA

Valentýn: TOP 10 tak trochu jinak romantických filmů

REKLAMA

Den před svátkem svatého Valentýna jsme se vypravili do filmových archivů a vybrali pro vás filmy, kterými si ti, kteří budou slavit, mohou zpestřit zamilovaný zítřek. Nečekejte ovšem typickou romantiku, kterou do vás cpou všude jinde. My jsme z nejlepších filmů všech dob totiž vybrali ty, které na první dobrou romantickou nejsou a jejichž ústředním tématem je vlastně něco jiného než láska. Ale velké láskyplné emoce najdete samozřejmě i v nich. Už to chápete? Přejeme si, aby si z našich filmových doporučení vybrali i ti, kterým je 14. únor dokonale ukradený. Tak hezkou zábavu a mějte se rádi – Valentýn Nevalentýn.

Tramvaj do stanice Touha (1951, režie Elia Kazan) Geniální filmová adaptace hry Tennesseeho Williamse o Blanche DuBois, která si myslela, že ji všichni milují, ale nakonec to bylo přesně naopak, vás dostane do kolen hlavně výkony Vivien Leigh a Marlona Branda.  

{YouTube}u9YgJjSCT08{/YouTube}

Rocco a jeho bratři (1960, režie Luchino Visconti) Podle ELLE nejlepší italský film všech dob nabízí lásky hodně, i když ve všech případech dost vyhrocené. Ať už se jedná o tu sourozeneckou, mileneckou nebo tu, která dokáže i zabíjet. Těšte se na Alaina Delona v dobách jeho největší krásy.

{YouTube}kK1WXnyEkBk{/YouTube}

Všichni dobří rodáci (1968, režie Vojtěch Jasný) Jeden z top českých filmů všech dob je hlavně o lásce mezi přáteli. Existuje vůbec něco jako přátelství na život a na smrt a dokáže vše ustát a přežít, i když mu společenské a politické časy vůbec nepřejí? Tohle je ta nejkrásnější filmová poezie, věřte nám!

{YouTube}ANCZsenFpbs{/YouTube}

Půlnoční kovboj (1969, režie John Schlesinger) Vyhrocený vztah ambiciózního gigola (Jon Voight) a tuberkulózního Ratse (Dustin Hoffman) obsahuje snad všechny emoce světa, takže nechybí ani různé podoby lásky mezi těmito dvěma na samém okraji doživotní propasti. Vy jste snad tuto bibli nezávislého filmu ještě neviděli?

{YouTube}a2yBydiEJrI{/YouTube}

Scény z manželského života (1973, režie Ingmar Bergman) Rozpadu manželství pochopitelně předchází láska a většinou i romantické chvíle. Těch si užijete i v této klasice nejlepšího švédského režiséra, i když na ni filmový manželský pár už jen vzpomíná, někdy hodně sarkasticky. Kdy vlastně poznáme, že toho druhého nemilujeme a musíme ho opustit?  

{YouTube}djdTPJO4oac{/YouTube}

Taxikář (1976, režie Martin Scorsese) Chcete se snad s námi hádat, že vojenský veterán Travis (Robert De Niro) nebyl nejdřív zamilován do elegantní Betsy (Cybill Shepherd) a následně i do neelegantní nezletilé šlapky Iris (Jodie Foster)? Byl, dokonce tolik, až mu z toho přeskočilo.

{YouTube}sLpMx8_TYOo{/YouTube}

Manhattan (1979, režie Woody Allen) Woody se vyznává z lásky, především tedy z lásky k New Yorku. A jeho hrdinové? Ty si to, jako obvykle v jeho filmech, všechno pěkně zkomplikovali. Hlavně tedy hlavní hrdina v podání samotného režiséra, který nejen že randí s teenagerkou, ale ještě se k tomu zamiluje do milenky svého nejlepšího kamaráda. Máte rádi smích poněkud posmutnělý? Tak to je Manhattan přesně pro vás. I pro nás.  

{YouTube}BNiIMhC8oII{/YouTube}

Cena za něžnost (1983, režie Jams L. Brooks) Dcera umírající na rakovinu, sebestředná matka a jejich komplikovaný vztah. A k tomu Jack Nicholson jako vysloužilý astronaut. I tak emočně ošemetné téma jako smrtelná choroba lze pojednat bez zbytečné hysterie a potoků slz.

{YouTube}FjLFMTIDkIM{/YouTube}

Prolomit vlny (1996, režie Lars von Trier) Ne, romantiku od Larse opravdu nečekejte. Ale ty nejprudší city rozhodně ano. Jeho verze lásky v tomto vyhroceném filmovém zážitku má podobu životní nutnosti, která dožene naivní Bess až tam, kde netušila, že ještě něco vůbec existuje. Tohle jsou hodně extrémní emoce!

{YouTube}SHqZh-9AiCs{/YouTube}

Imaginární lásky (2010, režie Xavier Dolan) Kanadský zázrak jménem Xavier ve své sofistikované vztahové šarádě ukazuje lásku přátelskou, mileneckou, ironickou, neopětovanou, komplikovanou.... No prostě i tu romantickou v Imaginárních láskách najdete. Ale hlavně se budete skvěle bavit. 

{YouTube}OAGZz7Jgr8I{/YouTube} 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA