REKLAMA
REKLAMA

Výstava Fashion Glass propojí módu a sklo v jedinečný umělecký zážitek

Kulturní programy se po neobvyklé odmlce začínají opět plnit. Některé galerie využily nucené volno k přípravě skutečně svérázných a ojedinělých projektů. Jednou takovou je Galerie Kuzebauch, malý výstavní prostor na Praze 6, který se soustředí na tvorbu mladých i zkušených umělců, zejména v oboru skla, které je s českou uměleckou scénou neodmyslitelně spjato.

Nová výstava s názvem Fashionglass, kterou Galerie Kuzebauch uvede od 7. srpna do 25. září, nabídne výtvarný experiment, který spojí dvě zdánlivě oddělené disciplíny. Konzervativní a historicky poměrně stabilní obor sklářství s rychle se měnícím módním designem. O snoubení obou světů se postarali mladí talentovaní studenti Uměleckoprůmyslové školy v Praze František Jungvirt & Barbora Kotěšovcová

 

VÝSTAVA FASHION GLASS PROPOJÍ MÓDU A SKLO V JEDINEČNÝ UMĚLECKÝ ZÁŽITEK
Info ikona

 

„Sklář František Jungvirt a módní návrhářka Barbora Kotěšovcová, studenti pražské UMPRUM, šli ve své kolekci pro Galerii Kuzebauch ještě dál. Nejen, že v jejich pojetí sklo a textil splynuly v jedno, ale oba tvořili od počátku společně. Výsledkem je soubor organických kreací, které mohou evokovat dosud neznámé vesmírné formy života nebo lidským okem neviditelné organismy žijící s námi tisíce let. Estetika jednotlivých objektů a volba materiálů jsou koncepčně a funkčně propojené, stejně tak jako tělo modelky a oděvu na molu, nebo skleněný objekt a sokl na výstavě. Proto název Fashion Glass odkazující na prostředí módních přehlídek a galerijních prezentací, “ komentuje výstavu její kurátor Petr Nový, který zároveň zastává funkci hlavního kurátora v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Foto: Agnes Willow

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA