REKLAMA

Letošní Czech Design Week nabídne instalaci věnovanou Věře Čáslavské

REKLAMA

V pořadí 5. ročník Czech Design Week začal ve středu 28. 11. 2018 a potrvá do neděle 2. 12. 2018. Kromě zahraničních designerů se mohou návštěvníci těšit zejména na českou tvorbu a nastupující generaci českého designu, instalaci Věra 68, české hodinky Prim, světelný objekt od Kristýny Mikoláškové nebo performance Františka Jungvirta. 

V den zahájení festivalu byla odhalena instalace s názvem Věra 68, která odkazuje na nezapomenutelnou Věru Čáslavskou a její úspěch na olympiádě v Mexico City, kde získala v roce 1968 čtyři zlaté medaile. 

Ve spolupráci s partnerem festivalu Lambrate Design District (Milan Design Week) bude Czech Design Week hostit také přes třicítku zahraničních designerů. Ti se v Praze objeví vůbec poprvé. „Jsme nadšení ze spolupráce, kterou jsme vybudovali s Czech Design Week. Věříme, že se jedná o skvělou příležitost, jak zviditelnit naše designéry. Představit je v jiném kontextu, mimo naši Itálii. Je to skvělá šance, jak šířit dál italský design,“ říká Enzo Carbone, generální ředitel Lambrate Design District.

Přední český designer Petr Novague vytvořil pro luxusní kupé Lexus LC 500 Sport Plus exkluzivní instalaci, kterou poprvé odhalil v rámci letošního Czech Design Week v Kongresovém centru Praha. Na klíčové funkční a designové prvky tohoto modelu upozorňuje prostřednictvím vláken, které dohromady tvoří zdání, jako by byl vůz chycen do sítě.

Další doprovodnou akcí festivalu je Design Fórum, otevřená diskuze na téma český design v zahraničí, která se uskuteční 30. 11. 2018 ve spolupráci s neziskovou a vzdělávací organizací Design Disco

Živý koncert zpěváčky Aiko proběhne v sobotu 1. 12.  Aiko je česká indie zpěvačka a textařka. Aktivně vystupuje v České republice, Německu a Maďarsku.

lexusczech design weekczech

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA