Milujete knihy stejně jako my? Našli jsme pro vás nejlepší aplikace

Goodreads
Asi nejoblíbenější appka pro vášnivé čtenáře. Goodreads funguje trochu i jako sociální síť. Na hlavní stránce můžete sledovat aktivitu svých přátel. Co četli, čtou nebo chtějí číst, jak knihy hodnotí, které knihy se jim líbí, jaké si dávají výzvy a vše samozřejmě komentovat. Tahle aplikace je „must have“.

Booxy
Aplikace, jež byla vytvořena ve spolupráci s webem CBDB.cz (Československá bibliografická databáze). Udělejte si pořádek ve své virtuální knihovně. Můžete si tu vytvářet přehledné seznamy, hodnotit, komentovat a sledovat přátele a jejich knihovny. Nastavíte si tady různé filtry, vyberete si, co by se vám mělo na úvodní stránce zobrazovat a navíc má hezkou grafiku.

Cool Reader
Patříte k těm, kteří si raději čtou knihy v mobilu nebo tabletu? Pak si určitě stáhněte aplikaci Cool Reader. Uživatelé kladně hodnotí překlad aplikace do češtiny a hlavně možnost rychlé změny jasu, denního a nočního režimu nebo výběr velikosti a fontu písma. Nastavit si můžete i velikosti mezer, řádkování, dělení slov, různé styly, barvu pozadí, fontu, texturu na pozadí, pozice okrajů a podobně.

YourNextRead
Dočetli jste knihu a rádi byste si přečetli něco podobného? S tím vám pomůže tahle aplikace. K zadané knize najde osm podobných pomocí grafického „pavouka“. Komunita uživatelů může hodnotit, jestli je doporučení vhodné nebo ne a případně doporučit lepší možnosti. Bohužel aplikace nemá funkci uložení knih, které už jste četli, tudíž vám může nabízet to samé stále dokola. I tak ale stojí za vyzkoušení.  

Book Army
Funguje na podobném principu jako Goodreads, a nabízí tudíž seznamy knih, diskuze, výzvy a sledování přátel. Grafika není moc hezká, ale oproti výše zmíněné aplikaci vám tahle doporučí i knihy, které by se vám mohly líbit a ke každé knize nabídne stovku podobných.