Nově otevřeno: Kam v Praze na mejdan?

SWIM

Dobrých klubů je v centru Prahy opravdu pomálu. Pokud hledáte stylové a příjemné místo, kde se na vás nebude tlačit parta divokých cizinců, máte trochu problém. Teď ale můžete jásat a rychle běžet do Štěpánské 36. Dvoupatrový prostor Swim nabízí zábavu po celý den i noc. Pro Prahu jde o zcela nový koncept “Club Meets Kitchen”. Jde v něm o promyšlené skloubení gastronomických i hudebních zážitků na místě, které má fungovat přes den jako restaurace se stylovou kuchyní a v noci jako klub s promyšlenou dramaturgií. Spodní části celého prostoru dominuje unikátně provedený podzemní bar s parketem evokujícím vypuštěný bazén. Ten společně s dalšími prvky, jako je například předsazený ostrovní výkladec připomínající akvárium, byl inspirací pro název Swim. V prostorech bývalé kotelny funkcionalistické budovy je mejdan každý víkend, přijíždějí sem i zahraniční djové.

kjdcara

DVOJKA

Ve víně je pravda. Ve Dvojce je víno. Tohle není úplně typická vinotéka. Bílá oáza na rušné Veletržní ulici si vás získá milou obsluhou, stylovou hudbou (francouzské šansony tu nečekejte), insta friendly interiérem a samozřejmě výborným vínem. V nabídce tu mají hlavně vína ze Španělska a Itálie a pár kousků také z Moravy. I když tu oficiálně zavírají v jednu v noci, mejdan se tu klidně může protáhnout až do rána.

kjdkjdcara

Bonvivant‘s

Jestli jste pravý barový fanoušek, určitě znáte podnik Bonvivant‘s. Po necelých pěti letech se přesunul z Bartolomějské ulice v centru Prahy a našel svůj nový domov na Vinohradech. Ne náhodou, tady totiž míchal drinky i legendární barman Pavel Tvaroh. Stačí sejít pár schodů a ocitnete se v ráji toho nejlepšího alkoholu. Vraťte se zpátky do minulosti, do New Yorku 20. let. Přední část funguje jako klasický bár, jen s pár místy na sezení. V zadní části si pak můžete užít soukromí v jednom ze dvou stylových salonků. Podnik zatím funguje bez stálého menu, ale místní barmani vám namíchají koktejl přesně na míru vašim chuťovým pohárkům.

kjdkjdcara

FUCHS2

Kulturně-společenská místa Altenburg, Containall, Long Island, Přístav 186 00 i Vila Štvanice se nyní rozrostla o další přírůstek – klub Fuchs2. Legendární prostor, který zažil už mnoho mejdanů, teď znovu ožil. Pokud holdujete alternativní hudbě, bude se vám tu líbit. Prvky diskoték, které tu bývaly, zůstaly zachovány, proto tu žádný naleštěný interiér nenajdete. Tento projekt podpořila radní pro Prahu 7 Hana Třeštíková a do plánované rekonstrukce sem můžete zajít na koncert, divadelní představení nebo taneční večer.

jhjhcara

Coma`r Absinthe Café

V pražských Vršovicích se skvěle paří v Krymské, to už všichni víme. Hned za rohem teď můžete zajít i do Coma’r Absinthe Café. Hlavní roli tu hrají káva a absint. Ten byl v roce 1915 v USA a takřka v celé Evropě zakázán, aby ho o devadesát let později úřady zase povolily. Na své si tu však přijdou nejen milovníci slavného nápoje, který proslavili bohémští umělci jako Oscar Wilde, Paul Verlaine nebo Vincent van Gogh, jenž si údajně pod jeho vlivem uřízl ucho. Snaží se tu spojit rituál pití kávy s příjemnou chutí různých koktejlů. Podnik funguje přes den jako kavárna, večer jako bar.

kjdkj

 

EBC promo