Podcasty zažívají zlatou éru. Které vybrat?

Cestou do práce, v autě, při cvičení nebo nanášení make-upu. Podcasty poslouchám možná až moc často. Přijde mi, že mi částečně nahrazují knížky, kterých bych chtěla číst víc. Skrývají v sobě zábavu, moudrost a jsou něčím jiné. Vždycky mi přijde, jako by ten člověk byl se mnou na kafi a vyprávěl svá moudra pouze mně. Zároveň to rozvíjí mou představivost a fantazii, protože si vždy v hlavě maluji různé situace, okolnosti nebo situace, při kterých se mi to samé stalo taky. S tím boomem se však objevilo i obrovské množství nových účtů a my vám pomůžeme se v nich zorientovat.

Móda

Stačí do vyhledávání podcastů zadat to kouzelné slovo fashion a vyskočí vám desítky účtů. Nejlepší z nejlepších je rozhodně 3.55, který dělá značka Chanel. Najdete v něm například i jeden z posledních rozhovorů s Karlem Lagerfeldem nebo příběhy jednotlivých kabelek. Fashion No Filter zase poodhaluje zákulisí módního průmyslu trošku jinak. Vtipně, z jiných úhlů a nebojí se oslovit ani samotné insidery. Pokud chcete poslouchat něco v češtině, doporučujeme Fashion Podcast Zdeňka Steinera nebo rozhovor Petra Ludwiga s Tonem Stanem v rámci Deep talks.

Co se děje ve světě

Být v obraze a vědět, co se děje kolem nás je jedním z předpokladů konverzace na úrovni i většího všeobecného přehledu. Ať už si ráno k snídani pustíte Český rozhlas nebo ČT24, neuděláte chybu. Pár minut denně z vás udělá chytrou a cílevědomou ženu, která se vyzná v politice, Evropské unii i fotbale.

Sebevzdělávání

Také vám občas chybí škola? Chtěli byste opět sedět v lavicích a psát si zápisky z toho, co říká paní učitelka? Nebojte, do školy vás neposíláme, ale něco se přiučit také není na škodu. Ve světě podcastů teď letí především učení cizích jazyků. Buď si jednoduše pustíte podcast o tom, co vás zajímá v jiném jazyce anebo se začnete učit pomocí účtů English Espresso, Duolingo Spanish Podcast nebo zábavnější Kubova english, kde se v deseti minutách nejen zasmějete, ale i zopakujete pár frází nebo zapeklitých gramatických problémů.

Rozhovory

Tak jako nás baví si rozhovory číst a sledovat je v televizi, milujeme je i poslouchat. Co může být inspirativnější než příběhy úspěšných lidí? Jejich těžké začátky i rady ohledně podnikání ocení každý, kdo má vysoké cíle. V Česku je asi nejznámější Deep talks od Petra Ludwiga, Petr Mára podcast nebo MladýPodnikatel.cz. Po jejich poslechu jsme plní odhodlání i motivace.

EBC promo