PŘIPRAVTE SE, ZAČÍNÁME. CO VĚDĚT PŘED STARTEM LETOŠNÍHO MET GALA?

 

Téma roku 2022 poskytuje jakýsi historický kontext pro galavečer roku minulého. Navazuje tak dějovou linkou na předchozí téma „In America: Lexicon of Fashion“, uvádějící první část z dvoudílné výstavní instalace prezentované v The Costume Institute. Dress code minulého roku zněl „Americká nezávislost“, což vedlo k nestandardním módním kreacím, od mnoha outfitů inspirovaných hollywoodskými ikonami po Kim Kardashian se zakrytým obličejem po boku Demny Gvasalii.

Letošní dress code bude po vzoru uváděné výstavy „In America: Anthology of Fashion“ pravděpodobně ctít jednotlivé americké návrháře, jako je například Oscar de la Renta, ale i méně známé tváře, na které historie možná trochu opomněla. Ačkoli téma udává tón celého večera, je to dress code uvedený na spodní straně pozvánek, který naznačuje, co si vlivní hosté Met Gala obléknou. Ten letos hlásá ‚‚Gilded glamour, white tie," poukazuje na období pozlaceného věku Ameriky v období mezi lety 1870 až 1890, během kterého měla vyšší třída přístup k módě která znamenala jediné: více je více. Zejména dámské oblečení bylo v tomto období extravagantní, dámy oblékaly pestré róby různých barev a materiálů, které kombinovaly s až teatrálně výraznými šperky a doplňky. Berme tento historický fakt jako příslib toho, že bude na co koukat. Jestliže více je více, na Met Gala to platí dvojnásob.

 

Ty nejikoničtější módní momenty v historii Met Gala

elle.cz

 

Jako každý večírek má Met Gala své stálice, ale povídá se, že mnoho celebrit, od kterých byste mohli očekávat, že budou ozdobou této události, se jí letos nezúčastní. Buďuď kvůli času, mezerám v plánování, nezájmu, nebo v některých případech proto, že je (údajně) Anna Wintour nepustí dveřmi. Na černé listině již prý po několik let zůstává pár velkých jmen, mezi nimi televizní herec Tim Gunn, stylistka Rachel Zoe a jedna z členek klanu Kardashian - Jenner. Zatímco mnozí z rodinných příslušníků se stali pravidelnými účastníky akce, Khloé Kardashian pozvánku nikdy nedostala.

Tentokrát svou účast nepotvrdila Zendaya, která bude na akci chybět již druhý rok po sobě. Herečka bude tou dobou natáčet svůj nejnovější filmový počin Challengers, ve kterém se režie ujal Luca Guadagnino, jehož známe pro úspěšný snímek Call Me By Your Name. To však neznamená, že její stylista, Law Roach, bude tu noc mimo službu – pravděpodobně bude stále oblékat hvězdu F1 Lewise Hamiltona a možná i Zendayinu hereckou kolegyni Hunter Schafer.

Oželet budeme muset i účast hudebnice Duy Lipy. I když to není potvrzeno, zdá se nepravděpodobné, že se popová hvězda letos Met Gala zúčastní. Tu samou noc má totiž koncert ve svém rodném Londýně. Ani ona se nezúčastnila loňského Met Gala, takže si na její návrat na červený koberec asi budeme muset ještě minimálně rok počkat... S jistotou můžeme říct, že se letos nezúčastní ani Rihanna, vzhledem k tomu, že se každou chvílí chystá porodit. Nicméně nepřítomnost těchto div jistě slavnostnímu koberci na kvalitě módních kreací neubere. My tak můžeme být alespoň plni očekávání na další ročník.

 

Co se děje za zdmi přísně tajného Met Gala večírku?

elle.cz

 

Sledujte Met Gala společně s ELLE. Budeme pro vás zaznamenávat dění na slavnostním koberci a sledovat, zda se třeba Zendaya nakonec přecejen nedostaví... 

 

Zdroj: ELLE, W Magazine, Insider