U Louis Vuitton se vydáváji na Mars - tohle je jejich průvodce!

 

Letos na podzim Louis Vuitton rozšiřuje svou edici cestopisů „travel book”, která vzniká ve spolupráci s umělci a autory z celého světa. Tu novou, s podtitulem Mars, vytvořili hned dva – ilustrátor François Schuiten a spisovatel Sylvain Tesson.

„Nejsem moc velký cestovatel,“ přiznává François Schuiten. „Můj život se odvíjí mezi Francií a Bruselem mezi jedním a druhým studiem. Moje kreslící prkno popravdě představuje mou mapu!” François patří mezi elitu tradiční belgicko-francouzské komiksové školy. Studoval na prestižním Institut Saint-Luc, na jehož půdě v minulosti vznikal kultovní magazín Spirou (vycházející od roku 1938) a série příběhů TinTina. Jeho kresby jsou intuitivní a François je vytváří bez jakékoliv předpojatosti, zavalen pouze svou představivostí.  

 

Mars

 

Jeho dílo se vyznačuje optimistickým pohledem modernistických futuristů. Je nezkaleno strachem ani obavami, naopak z něj čiší fascinující velkolepost scenérií, které nejsou zdaleka jen rudé, jak by se mohlo v případě slavné přezdívky planety zdát. „Ztratil jsem se v kaňonech a v lesích minerálních krystalů, mizících za ledovými oblaky. Můj pohled občas zamlžily víry prachu. Mars není jen rudá planeta. Nabízí nekonečnou rozmanitost geografických a geologických nuancí, které jsou z vesmíru dobře zdokumentovány díky satelitním zobrazovacím technologiím. Na povrchu pak data sbírají ještě planetární vozítka. Chtěl jsem nabídnout vizi planety na lidské stupnici,“ doplňuje kreslíř.  

 

Louis Vuitton

 

Setkání Françoise se Sylvainem Tessonem bylo rozhodující pro vznik celého projektu. Sylvian je muž s odvahou, která jej pravidelně dovádí na nejosamělejší místa planety. V nevlídných podmínkách mnohdy přežívá i několik dní. Jen on tak dokázal pochopit komplexnost ilustrací. 

Mohlo by se vám líbit

Tohle jsou nejlepší módní kampaně podzimu 2021

Jsou plné erotiky, hvězd, statementu i vize. A my jsme z jejich nepřeberného množství vybrali ty, které by neměly uniknout vaší pozornosti, pokud chcete vědět, jakým směrem se současné móda ubírá.
elle.cz

Pocit objevování zcela nového... Uchvacující touha prozkoumat dosud neprozkoumané a lidské chápání převyšující. „Sylvain se podíval na mé ilustrace a ihned mi začal vyprávět příběh mé knihy. Jeho nápady přesně zapadly do celku,” dosvědčuje François Schuiten. 

Mars

 

Otázkou tak zůstává... Je nová publikace fiktivní cestou nebo uměleckým přepracování vize možná nepříliš vzdálené buducnosti?   

Mohlo by se vám líbit

Epická architektura Brazílie

Bohaté státní investice do stavebnictví umožnily v druhé polovině 20. století brazilským architektům vytvořit hrdinný epos. Drsné stavby se mísí se subtilními konstrukcemi a dohromady vytvářejí nový obraz rozvíjející se země.
elle.cz