Academy Museum Gala: souboj hvězd o nejkrásnější šaty

Peníze a róby 

Nádherná budova navržená slavným architektem Renzem Pianem hostila opět po roce velké osobnosti Hollywoodu. Atmosféra byla naplněna očekáváním a velkými emocemi, když se začali scházet hosté v nádherných outfitech z dílen věhlasných návrhářů, aby dodrželi black tie dresscode. Událost, které se přezdívá „Met Gala Západu“ je galavečerem oslavujícím filmové úspěchy, ale také příležitostí, kdy se získávají finanční prostředky na podporu vzdělávacích iniciativ muzea a veřejných programů. Známé osobnosti tak mají možnost nejen předvést velkolepost svých rób, ale i štědrost svých peněžních darů.

Ty nejlepší róby Met Gala 2023

elle.cz

Filmová ocenění

Mezi významnými osobnostmi, které se během včerejšího velkého večera staly centrem pozornosti ostatních hostů i zástupců médií, byla jména herečky Meryl Streep, herce Michaela B. Jordana, režisérky Sofie Coppoly a nebo moderátorky a filantropky Oprah Winfrey. Meryl Streep, která je držitelkou již tří Oscarů, byla včera oceněna cenou Icon Award, která je udělována jednotlivcům, jejichž kariéra zanechala ve světě hluboký otisk. Herec Michael Bakari Jordan převzal Vantage Award, ocenění pro umělce a vědce, kteří se odvažují vzdorovat dominantním narativům ve filmu. Sofia Coppola byla vyznamenána cenou Visionary Award za její inovace v oblasti kinematografie, zatímco Oprah Winfrey zakončila seznam laureátů s Pillar Award za její vedení a podporu muzea.

Jedenáct nejpikantnějších skandálů z historie Met Gala

elle.cz

Oslnivé hězdy, ještě oslnivější róby

I přesto, že klíčovou část tohoto každoročního večera plného hvězd tvořil film, v popředí zájmu už tradičně zůstala móda. Velký vliv na to skutečnost, že podobně jako na Met Gala, se i na Academy Museum Gala prezentují přední světové módní domy, kteří hostí své významné přátele a ambasadory u svých vyhrazených stolů. Sofia Coppola, dlouholetá příznivkyně značky Chanel, se objevila v elegantním černém outfitu. Režisérka letošní nejúspěšnější filmové novinky Barbie Greta Gerwig, stejně jako zpěvačka Dua Lipa a herečka America Ferrera se všechny také rozhodly pro modely od Chanel. Modely módního domu Louis Vuitton na galavečeru zase vynesli například Nicolas Ghesquière, Alicia Vikander, Jennifer Connelly, Paul Bettany nebo Chloë Grace Moretz. Od hlavy k patě v modelech Prada dorazili charismatický Willem Dafoe nebo Kelvin Harrison Jr. a také Diana Silvers. Róby značky Dior vynesly Natalie Portman, Rashida Jones a Anna Diop. Mezi další účastníky patřili i oscarový herec a milovník mladé krásy Leonardo DiCaprio, ikona krátkých účesů Michelle Williams, it-girl Hailey Bieber, čerstvě zasnoubená Zoë Kravitz se svým otcem, hudebníkem Lennym a mnoho dalších.

Můžeme gratulovat? Robert Pattinson bude poprvé tátou

elle.cz

Móda ruku v ruce s filantropií

Třetí ročník Academy Museum Gala opět jedinečným způsobem propojil filmové umění, vysokou módu a charitativních iniciativy, a to v osobnostech, které nejen zazářily na plátně, ale také přispěly k rozvoji kulturních a vzdělávacích projektů muzea.Díky nim se máme na co dívat i my. Pastva pro oči milovníků módy a krásy je k dispozici v naší galerii. Posuďte sami, kdo měl šťastnou ruku ve výběru outfitu a komu se zase tolik nedařio. 

Pohled na červený koberec Academy Museum Gala

Zdroj: Wmagazine, Louis Vuitton, Prada, Dior