40 modelek, jejichž street style stojí za to okopírovat

Móda je neodmyslitelně spjata s modelkami, které se dělí na běžné modelky a supermodelky či topmodelky. Supermodelky a topmodelky jsou skvěle placenými ikonami, které kralují na světových haute couture přehlídkách a neodmyslitelně se zapsaly do historie celé módní oblasti. V šedesátých a sedmdesátých letech byla jednou z největších hvězd módního průmyslu Twiggy, osmdesátá léta pak patřila například Pavlíně Pořízkové a Gie Carangi. Rozkvět módního pole a průlom supermodelek nastal během legendárních devadesátých let, kdy se na scéně objevily hvězdy jako Cindy CrawfordChristy TurlingtonLinda Evangelista, Claudia SchifferKate Moss, Carla Bruni, Eva Herzigová či Helena Christensen

Po roce 2000 se mezi nejslavnější ikony přehlídek připojila Gisele Bündchen, která byla několik let nejlépe placenou supermodelkou. Následovaly ji další Victoria's Secret andílci jako Heidi Klum, Adriana Lima, Miranda KerrAlessandra Ambrosio, Candice Swanepoel, Doutzen Kroes, Rosie Huntington-Whiteley či Karolína Kurková. Vzhledem k tomu, že mnohé z těchto žen vypadají jako by snad ani nestárly, dodnes se objevují na molech i titulních stranách magazínů.

Slavné modelky patří mezi největší módní ikony a vzory. Inspirujte se jejich božskými street style looky:

V nové éře již několik let kralují Gigi Hadid, Bella Hadid, Kendall Jenner, Cara Delevingne, Irina Shayk, Hailey Bieber, Emily Ratajkowski či Barbara Palwin. Jejich možnými nástupkyněmi by se mohly stát mladé tváře jako Meghan Roche, Lila Moss, Caren Jepkemei, Sara Grace Wallerstedt, Loli Bahia, Cara Taylor či Barbara Valente

Oblast módy se během let v mnohém rapidně změnila. Zatímco v devadesátých letech bodovaly ženy s mírami 90-60-90, ze kterých přímo čišela ženskost, poslední roky jsou trendy androgynní modelky. Některé věci však zůstaly stejné. A to například převaha štíhlých žen na přehlídkových molech, světová obsese krásou či masivní vliv významných značek i samotných modelek. Ty budou navždy inspirací v kráse i oblékání, proto jejich styl kopírují miliony žen po celém světě.

Pokud jste milovnicí nesmrtelné klasiky můžete se inspirovat například u Rosie Huntington-Whiteley, Cindy Crawford, Camille Rowe či Mirandy Kerr. Naopak pokud jsou vašemu srdci bližší spíše uvolněnější a sportovnější looky za sledování stojí třeba Kendall Jenner či Caru Delevingne. Jestli vás však nejvíce baví různorodé kombinace stylů a nebojíte se ani barev, motivů a nápisů, ideálním vzorem pro vás může být například Elsa Hosk, Bella Hadid i Hailey Bieber.

Heidi Klum aneb Modelky, které snad nestárnou

elle.cz

Zdroje: ELLE.com.au, Wikipedia Commons