Alžběta Ferencová alias Zea: Nenápadná módní ikona

Líbí se nám, že boří stereotypy. Vypadá jinak, než jak si obvykle představíte Češku nebo Slovenku. Zea je Čechslovenka a zároveň Romka. Ale Alžbětino kouzlo není o exotickém vzhledu, je to o takzvaném attitude – tenhle termín se z angličtiny složitě překládá doslova, ale definujme si jej jako životní postoj. Ten, který vyznává Zea, hlásá sebelásku.

Životní postoj, který Zea vyznává, hlásá sebelásku.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Umění oblékání podle stavu mysli

Jak se takový životní postoj projevuje v oblékání? Zea nenosí nic, v čem jí není dobře. Zní vám to jako banalita? Ale kdo z nás to skutečně naplno dodržuje? Na druhou stranu můžeme opáčit, že příjemně je nám ve sešmajdaných teniskách a teplákách s otlačenými koleny. Inu, umění je spojit oblečení, které vám lichotí, působí adekvátně příležitosti, vy v něm nevypadáte jako ve vypůjčeném kostýmu a ještě se v něm dá svobodně pohybovat.

 

This is Zea

 

První sólové album

Rodačka z Prešova toužila být od malička tanečnicí a choreografkou, ale na ulici ji oslovil modelingový agent a nabídl jí, aby se zúčastnila soutěže krásy. U modelingu ale rozhodně Zea nezůstala, šla si dál za svým snem. Kromě tancování začala později i zpívat a hrát v reklamách. Nyní vydává svou první sólovou desku Burning Light, kde zpívá anglicky a inspirací jí je otázka, která trápí snad každého člověka. „Jsem dostatečně dobrá,?" ptá se v tracku I am good enough.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

V čem je Zea neobvyklá?

Nestydí se o sobě říct, že si připadá krásná, což většina z nás pořád nedokáže. I pokud si to někdo myslí, tak sází na falešnou skromnost. Na to Zea nehraje, je ráda ve světě a je to z ní cítit. Být v přítomnosti takového člověka je osvěžující, pak je vám úplně jedno, jak skutečně vypadá. Energie, kterou vyzařuje je natolik přitažlivá, že by přivedla k životu i mrtvého. Zea chápe, že výrazný vzhled nepotřebuje „bling-bling" outfity ani okázalý luxus. Nejlépe její tvář, tělo i charakter vyniknou v minimalistických šatech na ramínka, pánských kostýmech, sakách na holém těle a v bílé a černé barvě. Nestydí se za své křivky, ráda ukazuje svou ženskost.

 

Energie, kterou vyzařuje je natolik přitažlivá, že by přivedla k životu i mrtvého.

 

 

 

Čím nás nadcházející módní ikona inspiruje

Kolikrát jste slyšeli, že v jednoduchosti je krása? Že svůj šatník musíte naplnit jen těmi kousky, které vám dodávají sebevědomí, a ve kterých si připadáte půvabná? Funkční rady jsou totiž zoufale jednoduché, jen nejsou vždy snadno proveditelné. Tápeme, nevíme, kdo jsme. Budiž nám všem Zea inspirací, jak milovat své tělo a oblékat ho do věcí, které mu prospívají.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu