Dechberoucí řemeslo Giorgia Armaniho na plátně

 

Americký gigolo

Začněme na úplném začátku, v roce 1980. Mladý Richard Gere – aka pan Armani, kterým tehdy chtěl být nejeden muž – hraje zaměstnance prémiové eskortní služby v LA. Nejlépe placený milence v Beverly Hills se zálibou v krásných věcech řídí kabriolet Benz, slintá nad ním Lauren Hutton a má na sobě ... Armaniho, jak jinak. A vypadá tak sexy!

 

 

Elysium

Jodie Foster v Elysiu – tajemnice obrany, která uvízla ve světě, v němž dominují muži, její rozhodnutí jsou nekonečně zkoumána a zpochybňována a do této situace se lineární a minimalistický střih bez zdobení od Armaniho geniálně hodí. Vzbuzuje respekt a pozornost. Je koncipován tak, aby obstál v roce 2154, ale díky geniálnímu řemeslu vypadají tyto modely jednoduše nadčasově.  

 

Mohlo by se vám líbit

Moderní Coco, zářivý Armani a hodně starostí s životním prostředím

Je tu druhý den pařížského haute couture fashion weeku. Slovo „pařížské" dodáváme jen pro ty, kteří netuší, že haute couture se může odehrávat pouze v metropoli nad Seinou. Dostat se mezi toto elitní společenství je sakra těžké, a když už tam jednou jste, musíte pořádně roztáčet kola své kreativity.
elle.cz

Vlk z Wall Street

Co je makléř bez obleku? Nahý hňup. Ale co je makléř bez Armaniho obleku? Řekněme…, nikdo. Leonardo DiCaprio měl specifické přání, roli přijme jen pokud bude mít na starosti jeho garderobu Girogio Armani. Jordan Belfort přišel díky skvěle padnoucím oblekům ve filmu Vlk z Wall Street k životu. Počátku 90. let, kdy byly mobilní telefony velikosti cihel a klopy byly větší než život sám, padl Armaniho um jako ulitý a dotvořil tak autentickou atmosféru filmu.

 

 

Truth

Politické docudrama, velmi napjaté, velmi autentické. Cate Blanchett tu hraje Mary Mapes, ženu zapletenou do středu skandálu s dokumenty ohledně prezidenta George W. Bushe, který se díky kontaktům svého otce vyhnul službě ve Vietnamu. Celá kauza ji sice stála kariéru, ale šatník měla promyšlený. Její styl z přelomu milénia, který však odkazuje k vintage estetice osmdesátých let odhaluje přesně to, co má, občas tělo, ale hlavně charisma.

 

 

Nejvyšší nabídka

Křehká a netradiční láska staršího sběratele umění k záhadné dívce se sociopatickými sklony. Giuseppe Tornatore vybrousil svůj styl vyprávění i díky kostýmům, které přiléhavě ilustrovaly přerod postav z nejistých existencí po sebevědomé a láskou prodchnuté osobnosti. Ikonická scéna v druhé třetině filmu, která je prakticky sugestivní avšak tok příběhu nikterak nenarušující módní přehlídkou Giorgiových modelů milujeme. Už jen pro tu byste si snímek měli pustit.

 

Mohlo by se vám líbit

Pierre Cardin jako otisk v současné módě

Je to jednasedmdesát let od jeho debutu a necelý rok od jeho smrti. Nehledě těchto intervalů ale jeho odkaz inspiroval nejednu generaci návrhářů. A nepřestává fascinovat ani dnes.
elle.cz