České klobouky s francouzským šmrncem

Jak název napovídá, nová kolekce vychází ze stylu elegantních Pařížanek, který je adaptován podle designu typicky městských žen, Newyorčanek. Klobouky se snadno kombinují s různým typem oblečení, od klasických džín až po koktejlové šaty. Dominantními barvami kolekce jsou černá, šedá a krémová, dále metalické odstíny zlaté a stříbrné, které se vzájemně prolínají podle posledních trendů. Nejnovější modely byly exkluzivně prezentovány 25. dubna 2013 na přehlídce v Londýně.

Městský minimalismus
„Mým cílem bylo vytvořit jednoduchou městskou kolekci, která osloví české ženy a zároveň si najde své příznivce i v zahraničí, kde rovněž působím,“ říká autorka Libka Safr. „České ženy si často stěžují, že si pro běžné nošení netroufnou na extravagantní klobouky. Reagovala jsem tedy vytvořením této minimalistické kolekce. Inspirace vychází od elegantních Pařížanek, jejichž styl jsem adaptovala na městské ženy, tedy Newyorčanky,“ dodává.
„Materiálovým základem je jako obvykle králičí plsť pocházející z České republiky. Můžeme tedy říci, že všechny modely jsou 100% Czech made,“ upřesňuje autorka. „Stylem se tentokrát více blížím k francouzské eleganci než k tradiční anglické módě. V základní kolekci najdete dva tvary – první je jednoduchá kulatá hlava, která je vždy dozdobena například s využitím bambulek z mohéru, nejrůznějších korálků a podobně. Druhá linie tvaru je základní vycházkový klobouk z přelomu 19. a 20. století s moderními materiály a ozdobami,“ uzavírá Libka.
V kolekci nechybí ani legendární pták, který je u návrhářčiných klientů oblíbeným evergreenem. V tomto případě má černošedou puntíkovanou podobu nebo je vybaven ostny.

Libka2

EBC promo