Diamantová kolekce inspirovaná lístky břečťanu

Břečťan byl první inspirací pro kolekci klenotnictví Boucheron, kterou Claire Choisne navrhla. Nyní, po pěti letech, tento romanticky tajemný motiv oživuje s pomocí tisíců diamantů. Během týdne módy haute couture ukázala v soukromých salonech na Place Vendôme novou kolekci "Nature Triomphante", v nímž celá jedna sekce je věnovaná břečťanu.

Příběh šperků "Lierre de Paris" sahá až do roku 1858, kdy Frédéric Boucheron otevřel první butik v komplexu budov Palais Royal. Jeho podloubí zdobil břečťan, který Claire znovu oživila a vdechla mu nový život. Břečťanové lístky obtáčejí zápěstí, krk i prsty a září jako tisíce hvězd na jasném nebi.

Mistrovským kouskem je náhrdelník z bílého zlata, jehož velikost vám doslova vyrazí dech. Jeho výroba trvala mistrům klenotníků více než 1000 hodin a bylo použito přesně 1246 bílých diamantů o celkové váze 44.65 karátů. I přes svou velikost působí šperk neuvěřitelně jemně. Jeho lístky nejsou statické, ale pohybu následují svou nositelku, čímž se diamantové odlesky ještě více umocňují. Motiv z archivu tím dostává nový, velmi současný rozměr. 

Masivní náhrdelník není jediným kouskem, který stojí na pozornost. Součástí kolekce jsou i skryté hodinky zabudované do náramku. Stačí jedním pohybem odkrýt jeden z lístků a objeví se miniaturní ciferník. Stejně úžasný je taky dvojitý prsten.

Podívejte se do fotogalerie na kolekci Lierre de Paris. Jaký šperk byste chtěli nosit?

EBC promo