Dioptrické brýle od Stelly McCartney

Nejznámější britská návrhářka opět rozšiřuje své pole působnosti. Sluneční brýle pod svou značkou navrhuje už od roku 2003, ale na dioptrické přišla řada až po dlouhých deseti letech. Stella své rozhodnutí pustit se do nového oboru vysvětlila internetovému módnímu deníku Women’s Wear Daily zcela logicky: „Brýle jsou nyní plnohodnotnou módní kategorií.“ Letos v březnu se tak konečně dočkáme hotových šperků pro ty, které trápí problémy se zrakem.


V jednoduchosti je krása
Celé této první kolekci vládnou čisté linie a lehký retronádech. Široké obroučky mají tlumené barvy nebo napodobují želvovinu. Nápis značky na nožičkách, ačkoli je dobře viditelný, naštěstí nesklouzl k nevkusné okázalosti. Rozhodně nečekejte žádnou extravaganci. Dokonce ani co se ceny týče: brýle budou v prodeji za dostupnou částku mezi 180 a 190 eury.

Planeta Země jako vždy na prvním místě
Návrhářka je známá svou zásadou nikdy nepoužívat pravou kůži či kožešinu na své modely a doplňky. Při výrobě brýlí se samozřejmě také snažila být co nejšetrnější k životnímu prostředí. Vznikly tak ‚eco-friendly‘ brýle tvořené přírodními a biologicky rozložitelnými materiály. Stella je totiž přesvědčená, že trvale udržitelný rozvoj je stejně důležitý jako recyklace. Na svých webových stránkách uvádí, že „každý z nás může maličkostmi docílit změny. A každá z těchto drobností se počítá.“ A podle toho se snaží řídit ve všem, co dělá. Ať už v soukromí, nebo v podnikání.

2013_01_09_lunettes_stella_mccartney_SM_2003_2052_610_w640_h457_r3_q95-0

EBC promo