REKLAMA

Jemná práce

Lucie Houdková má ráda zajímavé a různorodé tvary – ať už jsou to šperky, nebo jiné designové kousky. V její tvorbě najdete hravé náušnice ve tvaru kartáčků, i elegantně jednoduché stříbrné solitéry. Jak sama říká, dříve bývaly její věci hodně barevné, ale s přibývajícím věkem se zaměřuje více na černou, bílou, stříbrnou a jejich kontrasty. Lucie studovala na VŠUP v Praze v ateliéru Evy Eisler. Její tvorbu si můžete prohlédnout na stránkách www.luciehoudkova.com.
houdkova


nahrdelnik houdkova

Marie Silondi je umělecký samouk – studovala teorii kultury na Filozofické fakultě UK a šperky začala původně vyrábět jen pro radost sobě a přátelům. Zájem o design ale nakonec zvítězil. Její náramky, brože a další kousky hýří barvami a některé vypadají jako živé organismy, jen se rozběhnout nebo vykvést… Podle svých slov nejraději navrhuje šperky pro ženy, které chtějí podtrhnout svoji ženskost. Nahlédnout do jejího světa můžete na www.silondi.cz. 
silondi

naramek

Klára Šípková ráda pracuje s geometrickými formami a jejími oblíbenými materiály jsou nerezová ocel a titan. „Mám ráda šperky, které mají příběh. Líbí se mi, jak šperk dotváří osobnost a vkus majitele,“ říká. Klára vystudovala VŠUP v Praze a v roce 2009 byla nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii Objev roku. Její šperky nosí i Madeleine Albright. Více o ní se dozvíte na www.klarasipkova.cz.
sipkova

naramek-stretch
Článek o českých designérkách šperků od Anny Hubínkové najdete v tištěné ELLE na str. 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA