Náramkové šílenství

Náramky fungují jako tetování, jen s tím rozdílem, že si je můžete libovolně sundavat a obměňovat. Vyjadřují vaši osobnost, jsou efektní, můžete je nosit při jakékoli příležitosti, ale dají se ve vteřině schovat pod rukáv a nechat si je jen jako svoje tajemství. V pondělí můžete obléci minimalisticky jen dva, ale v pátek do baru jich na jedné ruce nashromážděte třeba patnáct. Kovovými cinkejte, řetízkové nechte proplést s obyčejnými provázky. Fashion svět zaplavila vlna náramků a nosí je úplně všichni. A jaké milujeme my, v ELLE?

1. T od Tiffany - revoluční loňská novinka od amerického šperkařského gigantu si můžete pořídit v různých provedeních a velikostech. Šéfredaktorka ELLE Andrea nedá dopustit na tenký z růžového zlata, který nikdy nesundavá a dá se prý kombinovat s jakýmkoli outfitem. "Je to moje poznávací znamení. Nosím ho střídavě s řetízkovými Neva oslo náramky a podle chuti přidávám silnější verzi T anebo obyčejné barevné gumičky."

Podívejte se také na to, jak vybrat ideální zásnubní prsten.

Tiffany T 2777 1 7ae84

2. Love od Cartier - neexistuje asi větší symbol, než je náramek, k němuž majitel dostane klíček a záleží jen na něm, jak s ním naloží. Většinou ho kupují muži svým ženám a symbolicky si je "zamknou". Jeden už několik let nosí na ruce i stylistka ELLE, Lenka Kermes, která o něm říká: "LOVE obejmulo moje zápěstí jen pár chvil po narození naší dcery, kdy mi ho věnoval můj muž." Co dodat?

B6035516 1 cartier bracelets 88462

3. Juste un clou od Cartier - na první pohled vypadá jako tajná zbraň, ale je to jeden z nejikoničtějších šperků na světě. Byl navržen v roce 1970, nikoli v Paříži, ale v New Yorku. V té době na Manhattanu panovalo "kreativní šílenství" a hřebík vznikl jako symbol luxusu a elegance jednoho z nejstarších šperkařských domů na kontinentu. Má speciální zapínání v hlavičce hřebíku a nosí ho Pharell Williams, Kristen Stewart anebo Miranda Kerr.

b6037715 0 cartier bracelets 085bc

4. Trinity od Cartier - vyrábí se v několika provedeních, ale asi všechny vám stoprocentně zajistí nepřehlédnutelnost. Resp. nepřeslechnutelnost. Šéfredaktorka ELLE, Andrea před lety dělala rozhovor s jednou z hlavních představitelek seriálu Sex ve městě, Kristin Davis a ta několikrát nechala zastavit nahrávání, protože ji rušilo cinkání na Andreině zápěstí. Teprve poté, co Andrea náramky uložila do kabelky, byla Kristin ochotná v interview pokračovat. Jako u většiny náramků, i v případě Trinity existuje stejný design pro prstýnek, ale Trinity nabízí i přívěsek. Ten můžete nosit buď na krku nebo na typické Cartier tkaničce jako náramek. Be trinity!

B6013301 0 cartier bracelets ca9e9

B6016700 0 cartier bracelets 727a9

5. Collier de chien od Hermes - kdyby měly náramky svoji královnu, určitě by měla podobu ikonického Collier de chien od oranžového módního domu Hermes. Prodává se v několika verzích, ale typické pro něj je kování s hroty a zapínání na přezku. Můžete mít na sobě bílé triko, kecky a obyčejné džíny, ale s tímhle kouskem nikdo nebude pochybovat, že víte, co a proč nosíte.
Kosmetická redaktorka ELLE Zuzana Pelková nosí "královskou sestru" od Hermes, náramek Hapi. "Přála jsem si ho poměrně dlouho, ale mám úzké zápěstí a tak mi moc neseděl. Koupila jsem si ho až při cestě do Paříže a myslím, že jsem si lepší dobu pro jeho pořízení vybrat nemohla. V ten den jsem totiž měla možnost být celý den v módním domě Hermés a setkat se s dvorním parfumérem Jean-Claude Ellenou. Byla to zážitek. Prošli jsme butik, viděli dílny, jedli vynikající oběd z Hermés talířů, pili vybraná vína a nakonec jsme navštívili muzeum i malinkou zahradu na střeše domu, která byla inspirací pro vůni Un Jardin Sur Le Toit. Na konci dne jsem si ho konečně koupila. Výborné je, že byl v limitované edici v zeleno-hnědo-šedé barvě a i to, že mi ho přímo na míste zkrátili. Lépe jsem den „H" zakončit nemohla."

IMG 4966 1 4964e

H046328CK89 1 60a00

6. The knot od Bottega Veneta - uzel na konci a proplétaná smyčka je víc než jen obyčejný náramek. Nosí ho muži i ženy a jakoby o svém nositeli říkal - mám rád luxus, sofistikovanost a nejkrásnější vůně na světě je vůně kůže. Tečka. Teda knot. Své o tom ví i fotograf Ben Renč, který dodává: "Z náramku přátelství jsem už vyrostl. Čím jiným ho nahradit než Knotem?"

photo 2 1 1e7da

7. Náramek s přívěskem ALO - absolutní novinka od československé šperkařské značky. Speciální edici náramku s přívěskem ze 14ti karátového zlata můžete získat, předložíte-li v buticích ALO diamonds karton, který najdete v listopadovém vydání ELLE. My v ELLE jsme ho vyzkoušeli všichni a už teď se můžete těšit na naše variace. Už brzy na Facebooku. A jaké budou ty vaše?

 MG 7119 cca6b

8. Neva oslo - řetízkové náramky z růžového zlata s písmenkem podle vašeho výběru. Původně vznikly jako baby jewellery pro miminka, ale my v ELLE je nosíme téměř všichni, a přestože jsou k mání teprve krátkou dobu, oblíbila si je už i Natalia Vodianova a Stella McCartney. Za zmínku určitě stojí, že značku Neva Oslo založila Slovenka žijící v Norsku Zuzana Spustová a tváří kampaně je dcera naší šéfredaktorky, Isabela. Více o značce najdete v prosincové ELLE.

Output 423f5

9. Pandora - Přátelství, Láska, Kreativita, Spiritualita... To jsou jen některé z názvů přívěsku, které si můžete kombinovat podle vlastní chuti a stylu. Vybavujete si dubnovou ELLE a Helenu Houdovou? U Pandory platí více než u jiných náramků, že více je více.

pandora1 3e6d0

EBC promo