Nové UltraBOOST X: Boty, díky kterým začnete běhat!

S Moritzem se ELLE setkala v San Franciscu, kde byly na začátku února velkolepě představeny nové tenisky UltraBOOST X, které v Adidasu považují za naprosto revoluční model. Že jde o něco výjimečného, dokresluje i fakt, že zatímco se na jiných modelech nových tenisek pracuje v průměru rok a půl, na těchto pracoval tým designérů a technologů celé čtyři roky. Co je na UltraBOOST X tak jedinečného? “Jsou naprosto adaptabilní. Přizpůsobí se noze každé běžkyně a reflektují všechna specifika tvaru ženského chodidla i pohyb ženské nohy při běhu,” říká hlavní designér značky. Spolu s desítkami novinářů, influencerů a profesionálních sportovců z celého světa se i Moritz Hoellmueller v San Franciscu zúčastnil série urban běhů, během nichž se tenisky ve světové premiéře testovaly. ELLE se zajímala, jak Moritzovi při navrhování běžecké obuvi například pomáhá, že je sám nadšeným běžcem. “Samozřejmě mi to pomáhá hodně. Když vyvíjíme nějaký model bot, tak mohu mít sám od sebe okamžitou zpětnou vazbu, když model testuju. A to není vše, jak se běh promítá do mé práce. Od začátku jsem věděl, co od toho chci: Aby UltraBOOST X ženy nadchly. Protože pak je budou motivovat k běhání. A to je sport, který miluju, u kterého si totálně vyčistím hlavu a který mi poskytuje úžasné okamžiky. Doufám, že podobné pocity si díky UltraBOOST užije spousta žen na celém světě,” říká designér.

Design Moritz Hoelmueller 7a607

Moritz popisuje, že tvůrci z Adidas si velmi vyhráli s inovativními technologiemi. UltraBOOST X mají prvotřídní odpružení BOOST™, které ještě žádná bota neměla. “Tato technologie tlumí nárazy a navrací energii při každém došlapu. Představte si to nějak tak: Čím více energie vydáte, tím více jí dostanete zpět,” vysvětluje. Celý svršek boty je vyroben z materiálu adidas PRIMEKNIT, který je vysoce odolný, lehký, prodyšný a obepne nohu tak, že máte pocit, jako byste měla jen ponožku. Ostatně je jen na vás, jestli do těchto bot budete nějaké ponožky nosit, nebo ne. Stejně tak je na každé běžkyni, na jak dlouhé trasy se s botami bude vydávat. Jsou vhodné pro krátké, městské běhy i pro ty delší - třeba v lehkém terénu.

ULTRABOOST X DESIGN STORY f9e43

 “V UltraBOOST X můžete běžet tak dlouho a tak daleko, jak se vám bude chtít. Ale spíš si tipuju, že v těchto botách vás běh bude tak bavit, že je nebudete chtít ani zouvat,” říká s nadsázkou Moritz. My v ELLE z vlastní zkušenosti jeho slova potvrzujeme. A ještě podotýkáme, že s těmito botami nezískáváte jen to nejlepší pro vaše běhání, ale zároveň i supercool tenisky, v kterých můžete prochodit celé jaro i léto. “Při vymýšlení bot jsme neřešili jen špičkové technologie a perfektní funkčnost. Stejně důležitý byl pro nás design. To, aby boty byly trendy a aby se ženám líbily. Víme, že když žena při běhání vypadá dobře, je to pro ni motivace a o to radši se pak vydává na trasu,” dodává Moritz Hoellmueller. Nové UltraBOOST X jsou v prodeji už i u nás. Více na www.adidas.cz

EBC promo