Podzimní BDSM trend pro každého: Jak nosit kožený postroj

Kožené pásky, které tvoří lidský postroj, se objevily na přehlídkách Saint Laurenta, Gucci, Alexandera McQueena i královny jinak romantických svatebních šatů Very Wang. Je kuriózní, že ačkoliv tento doplněk máme nosit na košili, šatech nebo saku jako tu nejsvrchnější vrstvu, zrcadlit má naše nejtemnější touhy. Psychoanalýza tvrdí, že takové touhy má každá lidská bytost a nemusí se jednat jen o fyzické hrátky. Pokud se vám trend koženého postroje líbí, ale nedovedete si jej představit kdekoli jinde než v berlínském klubu Berghain, o jehož avantgardní a zhýralé atmosféře už kolují legendy, pokračujte dále ve čtení.

 

Alexander McQueen : Runway - Paris Fashion Week Womenswear Fall/Winter 2020/2021

 

Chce to trochu odvahy a správnou příležitost

Postroj je docela nositelný, elegantní doplněk. Ale připravte se na to, že v českých ulicích na vás budou lidé možná trochu koukat. Svou odvahou můžete inspirovat další, aby se nebáli projevit své kreativní módní já. Pokud nepracujete v upjatém korporátním prostředí, klidně si postroj oblékněte i do zaměstnání nebo v něm vyražte na vernisáž či večírek. Vše je otázkou správného stylingu.

 

Zara Harness

 

Zásady oblékání koženého postroje

Ideální je ponechat podkladový outfit maximálně jednoduchý: na přísnou pánskou košili a úzké černé kalhoty oblečte kožený postroj a budete vypadat jako newyorská galeristka, nikoliv německý fetišista. Dobře fungují také s kontrastními kousky, jako s romantickými maxi šaty s květinovým potiskem.

 

Giedre Dukauskaite

 

Varianta pro méně odvážné

Nemáte odvahu na kompletní postroj, ale rádi byste tento trend přece nějak zapojili do svého šatníku? Pak můžete zkusit pracovat s výraznějšími pásky, momentálně jsou v kurzu takové, které spojují dva opasky v jeden. Tato tendence neodkazuje přímo na inspiraci BDSM sexuálními preferencemi. Další možností je ledvinka s popruhy, kterou umístíte křížem.

 

Fendi SS 2020

 

Postroje z módní runway i chodníků mezinárodních módních metropolí

V galerii jsme pro vás připravili 15 outfitů, které poradí se stylingem nejen koženého postroje dámám i pánům.

15 looků, které vám předvedou, jak nosit kožený postroj: