Trendy boty jara 2024: z módního mola rovnou do vašeho šatníku

Platformy jsou zpět

Věřte nevěřte, budeme se vznášet v nadpozemských výškách a v šatnících opět přivítáme platformy. Jsou skvělou alternativou vysokých podpatků opředenou estetikou osmdesátých let. Perfektní adaptaci tohoto trendu na podmínky roku 2024 představuje módní dům Gucci, jehož kreativní ředitel Sabato de Sarno odhalil tento typ obuvi hned v několika barevných variantách se zlatým detailem. Chce to trochu cviku, ale platformy si letos zajisté zamilujete i vy!

Gucci

 

Sweet little something

Roztomilé ozdoby v podobě mašlí, květinových aplikací či podobných detailů si získají srdce i těch z vás, kteří romantice neholdují. Každý pookřeje při pohledu na sladké střevíčky od Valentina nebo střevíčky s perlami od Diora! Jarní období zkrátka bude přát návratu něžnosti a romantiky. Takové jemné projevy budou nejlépe vypadat v kombinaci s punkem a strohostí. Mašli doplňte koženým křivákem, perly zas pánským trikem s potiskem. Možností je nespočet a jaro je dostatečně dlouhé na to, abyste je objevili všechny.

Valentino

 

Ukažte ponožky!

Ponožky nejsou od toho, aby se ukrývaly pod vaším oblečením. Letošní jarní sezóna nás učí, že ponožky jsou tu od toho, abyste je vystavili na odiv. Odhalte je a vytvořte ty nejhravější barevné kombinace, které vám váš šatník dovolí. Zapomeňte na pravidla barevného spektra a kombinujte nekombinovatelné. Červená s růžovou, zelená s modrou? Nic není nemožné. Volte takové ponožky, které mají strukturu, ty budou vypadat nejlépe. Skvělou alternativou jsou i barevné silonky, i poté, co naše šatníky zaplavily v zimě, budeme chtít nosit červené silonky a ladit je s dalšími detaily této barvy. 

Luisa Spagnoli

 

Dřeváky

Jde o ten typ obuvi, který milujete, nebo nenávidíte. Pravděpodobně nic mezi tím. Ale v této sezoně jsou jejich šance natolik vysoké, že s jistotou můžeme předpovídat zvětšení jejich fanouškovské základny. Dřeváky zkrátka zažijí svůj velký návrat a nabývat budou různých barev a tvarů. V případě klasických dřeváků můžeme očekávat elegantní siluety z kůže a s kováním, těšit se však můžeme i na netradiční kousky, které se tvarem a typem této obuvi pouze inspirují. Potkáme je například v neobvyklých barevných variantách či s funky finišem v podobě plyše či nepravé kožešiny. Ty klasické najdete například u Hermès, ty netradiční hledejte u Loewe.

Loewe

 

Sportovní estetika

Možná za to mohou blížící se olympijské hry v Paříži, možná za to může touha po zdravém těle. Kdo ví. Každopádně tento rok přeje sportu nejen jako formě zdravého pohybu, ale i jeho přítomnosti v našich šatnících. Můžeme sledovat návrat obliby klasických siluet OG tenisek, mixování sporty estetiky s elegancí i zmrtvýchvstání tenisek s podpatky. V případě třetího se o zviditelnění trendu milénia postarala značka Lacoste, v případě prvních dvou například značky adidas a Miu Miu, jejíž spojení se značkou New Balance dalo vzniknout například funky klasickým teniskám s barevnými tkaničkami. Ať už zvolíte pohodlí, nebo budete balancovat na vyvýšených podpatcích, sportovní estetice letos neuniknete. 

Lacoste

 

Metalický třpyt

Není to nic nového pod sluncem, metalickému třpytu se oddáváme již po několikátou sezonu. Kdo si myslel, že na koupi stříbrné či zlaté obuvi není nic udržitelného a jde pouze o krátkodobě zajímavý módní výstřelek, je na omylu. Metalické odlesky tu s námi zkrátka ještě chvíli pobudou. Naordinuje vám jej například módní dům Fendijehož kolekce se stříbrná stala leitmotivem. Pokud chcete něco netradičního, investujte pak do stříbrných tabi shoes od Maison Margiela. Tato silueta rozhodně není pro každého, ovšem budete-li je vlastnit, stanete se rázem králem ulic a terčem pochvalných komentářů. Kombinujte nejlépe s výraznými metalickými šperky a minimalistickými outfity.

Fendi

 

Mary Jane comeback

Oblíbená obuv s páskem z našich šatníků sice nikdy nezmizela, ovšem letošního jara se bude těšit vzestupné oblibě. Nejlepší na těchto sandálcích s pásky je to, že perfektně vypadají nejen na holé noze, ale i s ponožkami. Jedna bota, nespočet možností, nabízí se říct. Proto v nich spolehlivě přečkáte období od brzkého jara do pozdního léta. To z nich dělá kousek, jehož cost per-wear bude už po jedné sezoně nošení dosahovat pěkného čísla, nemyslíte? Rozhodně nejsou jen trendy výstřelkem, Mary Janes jsou zkrátka evergreen.

Prada

 

Zdroj: W Magazine, ELLE.com, ELLEcanada.com