Top 10 nejdražších prstenů Hollywoodu

Protože všechny slavné osobnosti už bydlí v luxusních vilách a vlastní několik vozů nejdražších značek, demonstrace výše majetku a společenské prestiže se u hollywoodské smetánky často přelévá na manželku nebo snoubenku, a to v podobě nejdražších klenotů.

10. Na samém chvostu pomyslné desítky se umístil pár Tom Cruise a Katie Holmes. Tom své životní partnerce věnoval jen krátce po jejich sblížení pětikarátový oválný diamant zasazený do platiny. Odhadovaná hodnota: 250 000 dolarů.

9. Pete Wentz, baskytarista americké kapely Fall Out Boy, nadělil své manželce Ashlee Simpson čtyřkarátový diamantový doplněk v hodnotě 300 000 dolarů.

8. Ruce Evy Longorii Parker zdobí pětikarátový skvost se smaragdy a diamanty od návrháře Jeana Dousseta. Výroba tohoto prstenu trvala celkem 116 hodin, jen kroužek prstýnku obsahuje 248 diamantů. Na vnitřní straně je vlastnoručně vyrytý vzkaz Tonyho Parkera. Odhadovaná hodnota: 500 000 dolarů.

7.Jennifer Garner nosí diamantový klenot o 4,5 karátech, nedaroval jí ho nikdo jiný než Ben Affleck, který za něj musel utratit odhadem 500 000 dolarů.

6. Hokejista Mike Comrie ozdobil svou snoubenku Hilary Duff čtrnáctikarátovým šperkem v hodnotě jeden milion dolarů.

5.Ben Affleck je evidentním milovníkem drahých kamenů. Své bývalé snoubence Jennifer Lopez věnoval v roce 2002 6,1karátový růžový diamant od šperkaře Harryho Winstona. Odhadovaná hodnota: 1,2 milionu dolarů.

4.Michael Douglas žádal o ruku Catherine Zeta- Jones s desetikarátovým prstenem. Catherine tehdy žertovala, že její pravá paže bude mít při nošení šperku v hodnotě dvou milionů dolarů větší biceps.

3. Mariah Carey se po zásnubách s Nickem Cannonem mohla chlubit smaragdovým klenotem obklopeným 58 růžovými diamanty v hodnotě 2,5 milionu dolarů.

2. Paris Hilton dostala 24karátový prsten od svého snoubence Parise Lastise, vztah ovšem nevydržel příliš dlouho, a tak klenot v hodnotě 4,7 milionu dolarů musela slavná dědička vrátit.

1. Kdyby se štěstí počítalo v penězích, nejšťastnější ženou Hollywoodu by byla Beyoncé. Její manžel Jay-Z jí k zásnubám daroval brilantní práci od Lorraine Schwartz v hodnotě 5 milionů dolarů.

EBC promo