Víme, jakou kabelku si pořídíte v nadcházejícím roce

Trendy kabelky roku 2024

Největší trendy kabelek pro rok 2024 se snadno nosí, ale nikdy nezklamou momentem překvapení. Jsou malé, velké, jednoduché i zdobné, a vy je budete milovat. Tipujeme správně?

Větší, lepší, nejlepší

Ráno na jógu, poté na pracovní snídani, z té do práce, na meeting, večer na akci a do kina, pokud je váš diář stejně tak plný jako vaše taška, chce to jediné: ještě více nepopsaných stran a větší kabelku, která to všechno pojme. Módní domy si náš způsob života dobře uvědomují a nabízejí řešení: oblíbené siluety kabelek se zvětšují. Jistě, jde to ruku v ruce s trendem mikro kabelek, což si trochu protiřečí, ale v tom spočívá kouzlo módního konzumerismu. Je tu něco zkrátka pro každého.

Bottega Veneta

 

Umělecký artefakt

Vyřešení dilematu, zda je móda řemeslo či umění, přenecháme povolanějším. Namísto toho si v nadcházejícím roce budeme užívat toho nejlepšího ze spojení obojího. Módní domy překonávají nepřekonatelné a odhalují další a další objekty zájmu, které by klidně mohly být vystaveny na piedestalu v galeriích. Ať už si je doma vystavíte do vitríny, nebo je pojmete jako užitnou věc, můžete je brát jako investici do umění. Obraz může vaše investiční portfolio doplnit později. 

Loewe

 

Cargo bags

V minulém roce jsme šíleli po návratu cargo pants, pamatujete? Kalhoty s kapsami, které proslavila hudební kultura na přelomu milénia, se vrátily zpět na módní mola i do našich šatníků. Ocenili jsme především jejich funkčnost a široké uplatnění jejich velkého počtu kapes. Trend praktických kapes přesedlal z kalhot i na kabelky, a informovala nás o tom především značka Miu Miu, která spolu s představením cargo bag zlegalizovala nepořádek v našich taškách. Současná žena prostě kapsy potřebuje. A čím více, tím samozřejmě lépe. 

Miu Miu

 

Kabelka, nebo šperk?

Mini, mikro, nano, piko... V nadcházejícím roce se navzdory našim rostoucím potřebám bude zmenšovat. Komu se to nelíbí, ať si pořídí tašku dostatečně velkou. Kdo chce však následovat diktát módních značek, bude řešit těžkou otázku: kabelka, nebo šperk? Ještěže móda tu není od toho, aby škatulkovala. Jednoduše v podobě drobné kabelky přijměte obojí. S odpovědí vám poradí módní dům Fendi, který představil kabelky velké tak akorát na dvě pětky a miniaturku vaší oblíbené rtěnky, nebo Chanel, jehož miniaturní kabelky se vám na rameni mohou ladně pohybovat na zdobném řetízku. 2 v 1 ještě nikdy nebylo v tak lákavém balení jako nyní.

Fendi

 

Kabelky květy vyšívané

Nadcházející rok bude přát romantickým gestům. A na první pohled ukázat, že jste duší romantik, není slabost. Právě naopak. Projevte svou osobnost tím, co oblékáte. Velice vás potěší, že i pro vás si módní domy přichystaly celý ansámbl módních artiklů, ze kterých můžete vybírat. Romantické výjevy a především květiny jsou zkrátka evergreen. Poohlédněte se po kousku, pro který vám srdce bije a rozněžní i vaše okolí, například u módního domu Prada nebo u Christana Diora. Raf Simons spolu s Miucciou Pradou i Maria Grazia Chiuri často hledají inspiraci ve světě flóry, a tak si tu přijdete na své. 

Dior

 

Na obláčku

U romantického snění ještě zůstaneme. Vsázíme všechny karty na něžnost a věříme, že tak jako v roce právě minulém, i v tom nadcházejícím bude dostatek místa pro snění. Trendy budou měkké kabelky připomínající nadýchaná oblaka, nabývající netradičních tvarů a objemů. S tímto trendem přišla před pár sezónami dánská návrhářka Cecilie Bahnsen a stále je středem pozornosti. Pro doplnění výbavy potřebné pro denní snění doporučujeme zavítat za ní nebo za rovněž dánskou značkou Opéra Sport.

Ceilie Bahnsen

Máte peníze? Tak to ukažte. Po quiet luxury přichází loud luxury

elle.cz

Zdroj: W Magazine, ELLE.com