United Nude – neobyčejné boty

Historie značky United Nude připomíná pohádku. Holanďan Rem D. Koolhas začal navrhovat boty poté, co mu jistá dívka zlomila srdce. Dostudoval architekturu, představil světu svou první botu Moebius a v roce 2003 založil společně s Angličanem Galahadem J. D. Clarkem značku United Nude.

Boty poznáte na první pohled – jsou totiž nezaměnitelné. Jejich design osciluje na hranici špičkového designu a umění.Někde mezi stavebnicí Lego a částmi lodě Enterprise.

United Nude, kteří své studio v průběhu let přesunuli z Londýna do Hongkongu, rádi experimentují s novými materiály – od gumy přes semiš až po speciální kůži nappa. Typický je pro ně futuristický design, jaký se u jiných značek nevidí – extrémní podpatky s vychýlenou osou, prázdné klínové podešve nebo ocelové podpatky působící jako části kancelářských křesel.

Letos vytvořil pro United Nude speciální limitovanou kolekci i renomovaný holandský návrhář Iris van Herpen.

Label u nás doposud nemá zastoupení, ale jejich produkty můžete koupit po celém světě nebo bez problémů on-line na jejich webových stránkách, kde mimo jiné najdete i kolekci tašek a klobouků.

Lahůdka na závěr? Na modelech United Nude se už přes rok podílí i studentka designu oděvu a obuvi na pražské VŠUP Michaela Beránková.

EBC promo