Zaměřte se na masivní doplňky

Módní dům Louis Vuitton na přehlídce jaro/léto 2009 předvedl, že lze mistrně zkombinovat klasické decentní střihy s prvky etna inspirovanými divokou Afrikou. Francouzský šarm spolu s africkým temperamentem, to je umění v kombinování několika stylů.

Vrstvené mohutné náramky a výrazné náušnice tvoří dohromady kupodivu ucelený dojem. Tento trend ovšem volá po maximalizaci doplňků. Jak správně poskládat výrazné kousky tak, aby výsledek byl úžasný jako u modelů Louis Vuitton?

Dřevo, pírka, korálky

Otevřete šperkovnice a zaměřte se na výrazné tvary a barvy. Poskládejte několik náramků různých odstínů i šířek dohromady. Pokud se stejně jako Louis Vuitton inspirujete Afrikou, vybírejte dřevěné náramky v hnědých odstínech nebo i plastové se zvířecími motivy či v barvě slonové kosti. Uvidíte, že s několika různě barevnými náramky vystačíte, výsledek bude díky barvám zvoleného outfitu pokaždé jiný.

Chcete vzít útokem obchody? V moři šperků hledejte peříčkové a korálkové náušnice – nebo mohutné dřevěné. Těm dáte vyniknout, když si vlasy vyčešete nahoru. Neměl by vám chybět široký kožený opasek doplněný peřím nebo posázený korálky.

Jedno, nebo druhé

Největší nebezpečí hrozí v poskládání celého outfitu.

Pokud jste zvolila nepřehlédnutelné náušnice, nechte je vyniknout a vyhněte se náhrdelníku. Zvolte jedno, či druhé. Máte úžasný náhrdelník, který jste si koupila na dovolené v Tunisu? Noste ho s jemnými klipsami. Stačí jeden doplněk z peří, nesnažte se vypadat jako opeřenec! Jeden výrazný vám poslouží bohatě. Totéž ostatně platí u výrazných zvířecích potisků.Méně znamená více.

Gladiátor v Africe

Vrstvěte několik náhrdelníků z drobných i větších korálků. Mixujte barvy podle citu, nebo zvolte jen jeden odstín. Můžete se také inspirovat Christianem Lacroixem, který na Paris Fashion Weeku jaro/léto 2009 zvýraznil jednoduché černé outfity vrstvenými zlatými řetězi a náušnice zcela vynechal.

Příliš mnoho totiž působí roztříštěně. Tím, že se zaměříte jen na jeden skvost, dokážete to, že si ho ostatní zapamatují. A to přece chcete. Pro dokonale africký nádech zvolte pohodlné gladiátorské střevíce.

Opět hledejte ty ozdobené peřím nebo korálky. Pokud máte pocit, že peří i korálků na sobě máte dostatek, zvolte samozřejmě jen jednoduché, bez ornamentů a zdobení.

EBC promo