#ELLEloves: Midi pletené šaty!

 

Kde se vzaly midi?

Midi se používá k označení jakýchkoli šatů nebo sukně, které mají lem zasahující do poloviny lýtek – v polovině cesty mezi kolenem a kotníkem. Za midi délku vděčíme především první světové válce (bizarní, nicméně skutečné), kdy se pracovní nasazení žen stalo masovým požadavkem tak, aby se doplnily chybějící stavy.

Lekce power dressingu od Margaret Thatcher

elle.cz

Ženy ale tehdy ještě nemohly nosit kalhoty, pouze šaty, a tak začaly dávat přednost kratším šatům, které se nakonec staly celkově dominantním stylem. Nejvíce se dnešním midi šatům přibližují střihy z dvacátých let dvacátého století. Ty se daly přetáhnout přes hlavu, byly krátké a rovné a přes den bylo dokonce přijatelné nosit takový střih bez rukávů.

Midi pletené šaty

Ty nej!  

Pletené midi šaty nabízejí především jednu důležitou věc: téměř nekonečnou škálu stylingových možností s botami, bundami a kabáty. Jemně hnědé a krémové tóny jsme si ukradli z léta a unášíme je do podzimního šatníku. Bez rukávů a s kulatým výstřihem poskytují ten správný základ pro hru střihů. Oblékněte pod ně rolák, nebo bílou košili. Na vytrávení si ale dejte pozor.

Spodní vrstvy volte v subtilních odstínech a snažte se o komplementární celek. Hlavně vybírejte kvalitní materiály a hlubokou barvu, která není na první pohled všední nebo okoukaná. S pomocí stahovacího prádla pak vytvoříte dokonalou siluetu, kterou navíc můžete skvěle doplnit páskem – důmyslným detailem.  

Zapomenutí návrháři předválečného světa

elle.cz