#ELLELOVES: Stylové mokasíny

 

Pojem mokasíny původně označuje boty vyrobené z jelení kůže, nebo jiné měkké kůže a po stranách z jednoho kusu. Ačkoli se někdy nosí uvnitř, jsou určeny především pro venkovní použití. Obuv mnoha domorodých obyvatel Severní Ameriky a evropských lovců, obchodníků a osadníků má zajímavý etymologický původ. Jméno mokasín pochází z algonkijského slova powhatanského jazyka makasin, tedy boty.

Pokud si je koupíte a budete nosit, dokud se nerozpadnou, je to mnohem uváženější, než utrácet za designový kousek a nechat ho ležet v šatníku. Proč jsou černé mokasíny tak chytrou investicí? Díky tmavému odstínu jsou ultra-univerzální (černá se přeci hodí ke všemu), zatímco nazouvací střih se snadno stylizuje.

#ELLEloves: Horské boots

elle.cz

Můžete je nosit o víkendu s indigově obarveným denimem a lineárním sakem, nebo je užít coby povýšení společenského outiftu, nebo přidejte mohutné bílé ponožky pro styl schválený influencery. Mokasíny jsou samozřejmě ideální pro kancelářský dresscode, ale také přeměňují pouzdrové šaty v něco mnohem sofistikovanější.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Na podzim je tu několik neodolatelných verzí s robustní podrážkou, které vám vydrží i do příštího roku, ale dobře vám poslouží i ty nejjednodušší styly. Koukejte se po inspiraci v nabídce Gucci či Prada. Nebo si plácněte přes kapsu, vyplatí se to.  

Gucci pokračuje v oslavách 100 let spoluprací s Comme Des Garçons

elle.cz