EXKLUZIVNĚ z Paříže: Podívejte se s ELLE na módní přehlídku Dior

Pro kolekci jaro/léto DiorReady to Wear 2020 čerpala Maria Grazia Chiuri inspiraci z archivních fotografií Catherine Dior - sestry Christiana Diora - kde ji obklopují květiny v její zahradě, která byla její vášní. Jako zásadní protagonistka v historii Dior byla odvážnou hrdinkou jedinečného odhodlání a síly charakteru: ztělesnila Slečnu Dior. Nebyla to pouze její přezdívka, na její počest po ní byl pojmenován ikonický parfém Miss Dior. 

Catherine pečovala o zahrady rodiny Dior. Byla zahradnicí v nejúplnějším a nejhlubším smyslu slova - žila v souladu s přírodou a cyklem ročních období. Tato nová kolekce evokuje - prostřednictvím svých motivů a výšivek, leskem a strukturami - vizi kvetoucí vegetace, prezentované ve formě herbáře, živých katalogů a paměti botanických druhů.

Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri se zamyslela nad dnešní otázkou o péči o rostliny a květiny. Je si vědoma viditelnosti a zodpovědnosti, kterou její role kreativního ředitele s sebou nese, si přála vytvořit „inkluzivní zahradu“, místo soužití a rozmanitosti, v němž se každé gesto počítá. Scénografie výstavy byla navržena ve spolupráci s Coloco, ateliérem věnovaným kolektivnímu umění pěstování zahrad jako hnací síly městské inkluzivity. Stromy, které se objevily na Hippodromu Paris-Longchamp po celou dobu trvání této show, budou pokračovat v cestě a spojí se s několika dlouhodobými projekty, aby život této zahrady vydržel. 

V kolekci se objevují výšivky květin, maskáčové i kostkované vzory. Objemné tašky střídají jemné kabelky v pudrových tónech. Modelky oblékly i batikované šaty a sukně, výraznými doplňky se staly pásky, náhrdelníky Dior a klobouky od Stephena Jonese. 

Dior

Jak se předhlídka líbila externí redaktorce ELLE, Kamile Písaříkové?

Dior show se podruhé konala na jiném místě - Hippodromu Paris-Longchamps, což je zážitek sám o sobě. Vzhledem k deštivému počasí to byl pro všechny trochu větší adrenalin, dámy v elegantních botičkách na podpatcích musely o trochu více přemýšlet kam šlápnout, Dior chlapci jim ochotně přidržovali deštníky.

Tým kadeřníků Dior upletl modelkám dlouhé copánky, které spolu s proutěnými klobouky dodávaly ten správný “venkovský” look. Peter Philips - kreativní ředitel make-up Dior - vytvořil pro modelky svěží jemný look s použitím své nejnovější kolekce Dior Backstage.

Byla jsem v backstage po show, kde nebyla ani milimetr místa navíc, všichni - včetně světových celebrit - se tísnili, aby pogratulovali Marii Grazii Chiuri ke krásné kolekce. Nikdy víc se mi asi už nestane, aby se mnou v davu byla tak blízko Monica Bellucci a Julienne Moore. Achhh! Opravdu skoro tělo na tělo.

O všechnu produkci se klasicky postaral Alexandre de Betak, designér jehož agentura má na starosti celou show.

U velkého nápisu Dior, kde se fotily i světové hvězdy, se po show stála fronta, aby mohly vzniknout ty nejvíc cool fotky na Instagram. 

Atmosféra na módní přehlídce Dior očima Kamily Písaříkové:
RED carpet Dior: