REKLAMA

Johanna Ortiz: O udržitelnosti, chuti kávy a vánočních svátcích

REKLAMA

 

Kolekce „Gifts of the Forest“ (Dary lesa) od Nespresso zachycuje krásu a hloubku přírodních lesů a vyjadřuje tak závazek značky ke vzácnému životnímu prostředí, kde se pěstuje káva. Tato kolekce zahrnuje několik kávových směsí v limitované edici pro systémy Original i Vertuo stejně jako sváteční příslušenství, které může být skvělým a inspirujícím dárkem pro rodinu a přátele. Milovníci kávy také mohou své blízké obdarovávat s vědomím, že značka Nespresso jejich dar vrátí lesu, protože zvyšuje svůj závazek agrolesnictví tím, že pomáhá chránit 10 milionů stromů v amazonském pralese.

Na realizaci této kolekce v limitované edici značka Nespresso spolupracovala s kolumbijskou designérkou luxusní módy Johannou Ortiz, jejíž inovativní design a zaměření na přírodu a udržitelnost dokážou milovníky kávy naplno přenést do svátečního světa Nespresso.

 

Nespresso
Info ikona

 

Co máte na sváteční sezóně nejraději? 

Sváteční sezóna pro mě znamená čas, kdy můžu být spolu se svými nejbližšími, a pocit vděčnosti za dobře strávený rok. Mám ráda, když se přátelé a rodina sejdou pohromadě u skvělé večeře na krásně prostřeném stole a v nádherně vyzdobeném domě. 

Jak vypadají typické Vánoce ve vaší rodině?

Svátky většinou trávíme v Cartageně s mojí matkou a sestrou, mým manželem a dětmi. Na ten dům máme krásné vzpomínky. 

Jaký vztah máte ke kávě?

Káva je součástí mého ranního rituálu. Chvíli se šálkem kávy mám vždy sama pro sebe a po ní následuje meditace a cvičení. To vše musím stihnout předtím, než vstanou moji tři kluci a začne ranní shon. 

V čem je pro vás vyjímečná ta kolumbijská? 

Kolumbijská káva je výjimečná, protože mi umožňuje podporovat pěstitele kávy z mé rodné země. Káva je jedním z kulturních pokladů, které musíme uchovávat, a navíc má také úžasnou chuť! 

 

Prostřednictvím mnoha dílčích kroků malých i velkých musíme uchránit krásu naší přírody pro příští generace.

 

Co pro vás znamená udržitelnost?

Udržitelnost pro mě znamená mnoho věcí. Planeta od nás potřebuje závazek, abychom se naučili každý den ve všem jednat tak promyšleně a zodpovědně, jak je to možné. Musíme pomáhat lidem na místní i globální úrovni, abychom ochránili prastará řemesla, umění a kulturní dědictví. 

Jaké kroky pro udržitelnost podstupujete?

Udržitelnost je součástí všeho, co děláme. Je součástí našeho obchodního modelu a řídíme se jí v našem rozhodování. Maximálně se snažíme zvýšit procento upcyklovaných a certifikovaných materiálů v našich kolekcích, ale především se podle mého názoru odlišujeme od ostatních důrazem na sociální aspekty udržitelnosti a tím, že vyrábíme místně, vytváříme pracovní místa, investujeme do rozvoje žen a rosteme spolu s našimi řemeslníky. Také věříme, že to, že vyrábíme naše produkty v Kolumbii, má svou hodnotu. Pečujeme o každý jednotlivý detail a podporujeme sociální inkluzi, protože víme, že je potřeba růst spolu s našimi lidmi. 

Co mohou udělat spotřebitelé pro ochranu planety? 

Při nakupování věnujte pozornost tomu, odkud daný předmět přišel, z čeho je vyroben a kdo ho vyrobil. Pokud to odpovídá vašim hodnotám, kupte si to. Podporujte malé firmy, které mají jasný cíl a nabízejí řemeslné výrobky. Jako zodpovědní spotřebitelé toho můžeme dělat hodně. 

Proč jste se rozhodla spolupracovat s firmou Nespresso? 

Vždy jsem byla velkou fanynkou kávy Nespresso. Kávovar této značky používám každý den a s hrdostí se prohlašuji za mistra přípravy cappuccina. Nejraději mám ale na Nespresso hodnoty celé značky, její závazek udržitelnosti a lásku a péči, jež věnuje každému šálku kávy. Už od prvního kontaktu bylo zjevné, že z hlediska našich hodnot a priorit v oblasti udržitelnosti, promyšleného rozhodování a ohledu na naši komunitu jsme dokonale sladěni, takže naše spolupráce byl velmi přirozený proces. Nemůžu se dočkat, až uvidíte, co jsme pro vás připravili. 

Čím jste se při přípravě kolekce inspirovala? 

Můj proces designu vždy začíná volbou barevné palety, která mě bude inspirovat. Rozhodli jsme se pro nádherně bohaté zemité a sváteční odstíny, které nás přivedly k přírodě a ke kráse a bohatství lesní klenby, aby mohlo vzniknout něco skutečně kouzelného. 

Jak se v této kolekci propojují váš cit pro design a láska ke kávě? 

Kolekce ztělesňuje význam a důležitost toho, aby člověk zůstal věrný svým kořenům a ocenil krásu kolem sebe, a zároveň vzdává hold kolumbijským pěstitelům kávy. To, že přitom můžeme do celého světa přinést trochu sváteční radosti prostřednictvím mých návrhů, kávy a přírody, je jedinečná příležitost, za kterou jsem velmi vděčná. 

Který kousek z kolekce máte nejraději? 

Mám ráda adventní kalendář, protože se stává součástí našeho každodenního života. Velmi mě bavilo navrhování kávových kapslí, protože jsem si představovala miliony lidí na celém světě, kteří si vychutnávají svůj ranní kávový rituál, což mi dělalo velkou radost. Adventní kalendář zároveň dokonale vyjadřuje ducha sváteční doby – doby, kdy jsou lidé spolu jako rodina a rozdávají si dary. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA