Korektnost stranou, tohle je nej late-summer fashion camp! MUŠLIČKY!

 

Fashion camp je v anglosaské kultuře termín, který označuje estetický styl, jenž pod přívlastkem „přitažlivé” akcentuje atraktivní podobu kýče a špatného vkusu s kulturně přínosnou ironickou hodnotu. Do češtiny volně přeložená „táborová estetika” narušuje mnoho modernistických představ o umění a o tom, co lze klasifikovat jako vysoké umění.

Převrácením estetických atributů - jako je krása, hodnota a vkus, prostřednictvím pozvání jiných hodnot - camp nabízí zrcadlo především módnímu průmyslu. Camp může být rovněž identita v zábavním průmyslu, včetně divadla a drag kultury. I proto je tento vizuální styl spojen s gay kulturou. 

 

mušličky

Nejkontroverznější kalhotky světa: takhle se zrodila tanga!

elle.cz

Camp je vesměs disruptivní, proto je k němu třeba přistupovat s nadsázkou a ironií. Mušličky integrované v outfitu je nápad přirovnatelný k tvořivému projektu jak z mateřské školky. Ale není v tom právě ono kouzlo?  

Mořské lastury měly jako symbol spirituality velkou moc v průběhu staletí. Byly z nich také vyráběny šperky nebo knoflíky. Lastury slouží i jako zdroj vápníku, ale například na ostrově Nová Británie byly používány jako místní měna či ke kultovním, náboženským či spirituálním účelům. Vyráběly se z nich též obscénní amulety (talismany): jistý druh tropické mušle (Veneridae) totiž připomíná vulvu.

 

mušličky

 

V době umění post-internetu je ale tento symbol zneužitý armádou pseudo-spirituálních pokrytců a laciností výprodejů low-key interiérových malls v zámoří. Proto se obrňte vtipem a šarmantně zakomponujte mušličky do outfitu, který nebude ani vážný, ani směšný, bude jednoduše CAMP. Nebojte se je lepit na sponky a se sponkami to potom na hlavě doslova přehnat, nebojte se z nich dělat náhrdelníky a ty potom směle vrstvit s haute šperky. Dobudete s nimi ulici tak, jak Gigi Hadid, Anna Dello Russo nebo Lily-Rose Melody Depp.  

Vtip jako přednost, bizarnost coby šarm. Móda nemusí být stále tak vážná, sama sebe někdy zcela znevažuje svou vrtkavostí, tak přistupte na tuhle zvláštní hru, kdy jediné, co platí je vaše osobnost.