Len je IN. Jak ho nosit?

 

Ulice jsou plné optimismu díky stoupajícím teplotám i otevřeným restauracím, kavárnám, kinům i galeriím. Můžeme konečně odložit tepláky i kabáty a taková příležitost si žádá vytříbenější outfit než obligátní džíny s tričkem. Momentálně je absolutně v kurzu len - materiál, který ještě před časem spíš patřil do skříně věčných hippies a dětí Země.

Časy se mění, a to, co bývalo označováno jako out, je najednou materiálem sezóny. Jak lněný materiál vzniká? Jedná se o rostlinný materiál, který je tvořen ze 70 procent celulózou. Na dotyk je chladivý, proto se tak hodí jako společník do horkých dnů. Nosili ho už starověcí Egypťané a technologicky se postup jeho zpracování za celá staletí téměř nezměnil.

V Čechách patřil k tradiční plodině, ale momentálně nám chybí pěstitelé i zpracovatelé. Pokud si chcete pořídil lněný model od českého designéra, doporučujeme vám šaty či topy od Michaely Čapkové. Sofistikované košilové šaty nabízí také Tamara Bodnárová. Set lněné košile a šortek, ve kterých se dá spát i brouzdat po ulicích velkoměsta, uvedla také značka Terezy Goktas Wild Moon.

Inspirace, jak nosit len

Vlastní lněné kolekce ale nabízí také high street značky jako &Other Stories, COS, Arket a další. Čím se tedy při výběru svého nového lněného úlovku řídit? Především střihem. Pokud chcete, aby outfit působil současně, vyhněte se variantám, které připomínají dekádu až dvě staré modely harémových kalhot. Opatrně zacházejte také s lnem v barvách, ideální je přírodní odstín nebo černá.

Co si pořídit, když s lnem koketujete, ale nejste si příliš jisti, že sedne vašemu stylu natrvalo? Oversize sako, které sladíte s košilí, šortkami, ale i šaty na ramínka. Kromě toho můžete lněný materiál vizuálně povýšit masivními zlatými šperky a kabelkou, která připomíná košík.

Mohlo by se vám líbit

Samá guma, díry a Victoria Beckham by je nikdy neobula? Co je to?

Umění kolaborace není mrtvé a stejně tak ani nenáviděné Crocsy. Naopak je tato značka silnější než kdy dříve, a dokonce se její barevné excentrické výtvory vyprodávají během pár minut. Jak se z boty, se kterou byste se dříve styděli jít i vynést odpadky, stala otázka sběratelské cti?
elle.cz