Módní ikony Olsenovy: Top looky diktátorek nedbalého street stylu

Ačkoliv Mary-Kate a Ashley Olsen pro mnohé navždy budou hvězdami seriálu Plný dům či filmů o dospívání, slavné sestry daly jasně najevo, že tato kapitola jejich života je už dávno za nimi. S filmovým průmyslem zůstaly spjaty do roku 2015 skrze jejich společnost Dualstar. V té produkovaly filmy, seriály, magazíny, video a další projekty. Dulstar jim vydělala dostatečné jmění na to, aby mohly odstartovat novou éru svých životů a začít se plně věnovat módě.  

Dvojčata se proslavila svým nedbalým vzhledem, který zahraniční novináři i Olsenky označují jako „ashcan“ či bohémsky-buržoazní módu evokující trochu bezdomovecký look. Jejich oblékání se stalo smění boho-chic, etno, grunge a někdy i minimalistického stylu, který je vždy o proporcích. Sestry si totiž často hrají s objemnými tvary, vrstvením a oversized siluetami. Díky svému módnímu vkusu a neotřelým outfitům se z nich staly ikony pomalu všech fashion lovers.  

Podívejte se na výběr top street style outfitů sester Olsenových:

 

V roce 2006 se rozhodly udělat krok správným směrem a založily svou vlastní módní značku The Row. Na návrhářském poli debutovaly se sedmidílnou kolekcí skládající se například z bavlněných saténových legín a košilových šatů z kašmírové vlny. Již první kolekce byla úspěšná, což prokazovalo i to, že ji obchodní dům Barneys New York celou zakoupil. Později se značka rozšířila o konfekci, kabelky, sluneční brýle a boty. Za své návrhářské počiny byly sestry několikrát oceněny módní asociací - Council of Fashion Designers of America. Po náročných rocích ve stínu pandemie, z The Row byla propuštěna polovina zaměstnanců. Od roku 2021 se značka pokouší prorazit také na poli dětské módy.  

Modely vzniklé v souladu s estetickým cítěním slavných dvojčat si zamilovaly mnohé slavné hvězdy. Kousky od The Row pyšně nosí například supermodelky Rosie Huntington-Whiteley, Gigi Hadid, Kendall Jenner či herečky Zoë Kravitz, Jennifer Lawrence, Sienna Miller a Margot Robbie a dokonce i manželka prince Harryho Meghan Markle

 

Unikátní rozhovor: Mary-Kate a Ashley Olsen vyzpovídaly jedna druhou

elle.cz