REKLAMA

Bottega Veneta odhalila kolekci Salon 01 – Spring 2021 Ready-To-Wear

REKLAMA

Daniel Lee, kreativní ředitel luxusního italského domu Bottega Veneta, předvedl svou kolekci pro jaro/léto příštího roku už v říjnu, avšak v Londýně a v utajení. Dvě malé přehlídky, které zachytil pouze fotograf Tyrone Lebon, se konaly v divadle Sadler’s Wells. Pozvánky na první show dorazily pouze hrstce profesionálů z oboru, ty druhé potom celebritám, které přišly obdivovat práci Leea. Všichni pozvaní však museli držet jazyk za zuby, tedy alespoň do dnešního odpoledne, kdy Bottega Veneta na svých stránkách odhalila celou kolekci široké veřejnosti.

3 knihy a jeden krátký film

Kolekci uvádí série tří knih: Kniha č. 1 nabízí pohled na inspiraci za kolekcí. Kniha č. 2 je ústředním kouskem a na její tvorbě se podílela německá konceptuální umělkyně Rosemarie Trockel, jejíž rukopis balancuje mezi tradičními představami o feminní kultuře a uměním jako takovém. Druhá kniha tvoří koláže fotografií a anonymních krátkých povídek, které hledají vztah mezi kreativním procesem a módou – zaměřují se na kulturní a emocionální hodnoty, které z oblečení dělají skutečný předmět touhy. V knize číslo č. 3 pak fotograf Tyrone Lebon zobrazuje kompletní look-book. 

 

Bottega Veneta
Info ikona

 

Objekty prezentuje krátký film s názvem Salon 01 London, který si můžete prohlédnout bottegaveneta.com.

 

Často se zamýšlím nad myšlenkou, jak se můžete cítit skvěle, elegantně a zároveň pohodlně. A to je má mise u Bottegy.

 

Řekl Daniel Lee pro Vogue U.S.. Lee se nebojí odvážného použití výrazně barevných i monochromatických odstínů, stejně jako hry s texturou, kterou se návrhář proslavil během svého působení u milánské značky. Hlavní roli hrají v nové kolekci úplety, které definují současný zeitgeist a zároveň patří mezi nejprodávanější produkty Bottega Veneta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA