Prada Spring 2021: Kreativní dialog Miuccii Prady a Rafa Simonse

První vzájmená spolupráce nejmladší vnučky zakladatele italského módního domu Prada a belgického designéra Rafa Simonse, který byl do funkce jmenován letos v dubnu, se věnuje vztahu technologie a lidskosti. Oba tvůrci se ve společné debutové kolekci snaží hledat hodnoty, definovat vizi a redefinovat přístup celého módního domu. 

Poměrně minimalistická kolekce si vystačila s jednoduchou architekturou a jemnými detaily. Odráží v sobě tradiční uniformu Prada, která reprezentuje stejnokroj společné komunity. Rafinované zvětšení typického trojúhelníkového loga, které se objevuje nejen na krku modelek, sedmdesátkové printy i logomanie, odkazují na Simonsovu typickou estetiku, kterou známe z jeho předchozích kolekcí. Simons v minulosti působil v čele značek Jil Sander, Christian Dior nebo Calvin Klein. V kolekci nechybí nové doplňky, neodmyslitelnýnylon, ale rovněž spolupráce s belgickým umělcem Peterem de Potterem, které Simons již pravidelně ke své tvorbě přizívá.

 

 

Raf Simons a Miuccia Prada dokázali bezchybně propojit dědictví značky s novými a moderními podněty, které přinesl Simons. Celou přehlídku, která byla promítána live, si můžete prohlédnout na videu výše nebo v galerii. Po skončení show následují ve videu otázky a odpovědi s designéry, ve kterých promluvili nejen o inspiraci pro novou kolekci, ale například také o problémech spolupráce během pandemie.

Kolekce Prada jaro 2021: