REKLAMA

Hermès Spring–Summer 2021: Óda na něhu, lidský dotyk a umění

REKLAMA

Kreativní ředitelka dámské divize Hermès, Nadège Vanhee-Cybulski, se během karantény uchýlila ke svým osobním skicám a deníkům z doby, kdy tvořila ještě jako studentka na Královské akademii výtvarných umění v Antverpách. „Chtěla jsem vytvořit fantazii dotyků, o které jsme během této doby přišly,“ komentuje návrhářka, jejíž kolekce je jemná, minimalistická a smyslně odhaluje obrazy lidské kůže, které vyzývají k dlouhému soustředěnému pohledu.

Jarní kolekce francouzského domu Hermès pro rok 2021 v sobě snoubí purismus, grafické linie a padnoucí střihy. Z materiálů je použit len, bavlna, oboustranný kašmír a nechybí samozřejmě také kůže. Paletu barev, kterou inspirovala keramická sochařka Magdalene Odundo, tvoří světle modrá, béžová, červená, černá, bílá a terakotová.

Nadège Vanhee-Cybulski se již pravidelně navrací k ikonickým modelům Hermès, které rafinovaně inovuje. Příkladem je oboustranný kašmírový kabát z looku číslo 7 nebo ručně lemováná kůže, která je poctou řemeslné tradici a jedinečného know-how módního domu. Jezdectví v jarní kolekci získává novou a radikální estetiku. V kolekci se objevují prvky pánského šatníku, jako je tradiční vzor Prince of Wales nebo funkční materiály použité pro klasické trenčkoty.

Pandemie posílila naše hodnoty a přístup k zodpovědnosti a nadčasovosti – i přesto jsem chtěla nabídnout ženám pocit opravdové módy.

 

 

 

Módní otisky ve speciální publikaci

Ke kolekci vznikla kniha ve spolupráci s několika umělci, kteří s tradiční francouzskou značkou dlouhodobě spolupracují a dům inspirují. Fotografie a koláže otištěné v publikaci jsou tak vizuální reinterpretací jarní kolekce.

 

Hermès SS21: Graham Little
Info ikona

 

 

Bylo pro nás důležité najít novou cestu, jak komunikovat kolekci. Nikdo nemůže cestovat, tak jsme poslali oblečení umělcům, aby s ním volně pracovali.

 

 

Hermès SS21: Camille Vivier & Sam Rock
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA