Hermès Spring–Summer 2021: Óda na něhu, lidský dotyk a umění

Kreativní ředitelka dámské divize Hermès, Nadège Vanhee-Cybulski, se během karantény uchýlila ke svým osobním skicám a deníkům z doby, kdy tvořila ještě jako studentka na Královské akademii výtvarných umění v Antverpách. „Chtěla jsem vytvořit fantazii dotyků, o které jsme během této doby přišly,“ komentuje návrhářka, jejíž kolekce je jemná, minimalistická a smyslně odhaluje obrazy lidské kůže, které vyzývají k dlouhému soustředěnému pohledu.

Mohlo by se vám líbit

Nová kolekce hedvábí Hermès očima Olivera Hadlee Pearche

Londýnský fotograf zachytil podzimní kolekci hedvábných šátků a šál francouzského domu Hermès. Nechte se inspirovat hravými barvami i netradičními způsoby, jak šátky nosit nejen jako doplněk.
elle.cz

Jarní kolekce francouzského domu Hermès pro rok 2021 v sobě snoubí purismus, grafické linie a padnoucí střihy. Z materiálů je použit len, bavlna, oboustranný kašmír a nechybí samozřejmě také kůže. Paletu barev, kterou inspirovala keramická sochařka Magdalene Odundo, tvoří světle modrá, béžová, červená, černá, bílá a terakotová.

Nadège Vanhee-Cybulski se již pravidelně navrací k ikonickým modelům Hermès, které rafinovaně inovuje. Příkladem je oboustranný kašmírový kabát z looku číslo 7 nebo ručně lemováná kůže, která je poctou řemeslné tradici a jedinečného know-how módního domu. Jezdectví v jarní kolekci získává novou a radikální estetiku. V kolekci se objevují prvky pánského šatníku, jako je tradiční vzor Prince of Wales nebo funkční materiály použité pro klasické trenčkoty.

Pandemie posílila naše hodnoty a přístup k zodpovědnosti a nadčasovosti – i přesto jsem chtěla nabídnout ženám pocit opravdové módy.

 

 

Prohlédněte si celou kolekci Hermės Spring-Summer 2021: (foto Filippo Fior)

 

Módní otisky ve speciální publikaci

Ke kolekci vznikla kniha ve spolupráci s několika umělci, kteří s tradiční francouzskou značkou dlouhodobě spolupracují a dům inspirují. Fotografie a koláže otištěné v publikaci jsou tak vizuální reinterpretací jarní kolekce.

 

Hermès SS21: Graham Little

 

 

Bylo pro nás důležité najít novou cestu, jak komunikovat kolekci. Nikdo nemůže cestovat, tak jsme poslali oblečení umělcům, aby s ním volně pracovali.

 

 

Hermès SS21: Camille Vivier & Sam Rock