Chanel Pre-Fall kolekce 2012

Už jsme se proletěli mezi Paříží a Londýnem i Paříží a Šanghají. Měl jsem pocit, že bychom měli vycestovat někam dál. Někam, kam by to nikdo nečekal,“ řekl po skončení Chanel Métiers d’Art show, která nesla název Paříž–Bombaj, její stvořitel Karl Lagerfeld. „Navíc Coco milovala indické šperky,“ dodal.

Kolekce byla tak sofistikovaná, jak jen mohla být. Karl předvedl hru typického stylu Chanel, jenž rozvibroval záplavou orientálních šperků a detailů. Temným uhlem obmalované oči, stříbrné a zlaté penízky vetkané do vlasů, to vše utvářelo punc celé linie. Střihy připomínaly klasický Chanel kostým, který oživovaly volány či podkasané nohavice. Výrazným prvkem byly také stojáčky a kravaty, jež měly připomínat indické uniformy pro muže a šejky.

Dechberoucí kolekce plná barev, ale i klasické černé a bílé. Karl – ač sám nikdy v Indii nebyl – dokázal skloubit dva výrazné módní světy a proměnit je v jeden. Inspirujte se. Linie totiž zcela jistě zásadně ovlivní trend v oblékání pro rok 2012. Připravte se na sofistikovanou dávku Bollywoodu.

EBC promo