Christian Dior Haute Couture S/S 2013

Představte si, že se Alenka propadla králičí norou do říše divů zvané Dior, kde nevládne zlá Srdcová královna, ale kouzelník z Belgie, který své srdce zasvětil módě. Tak působila něžná show, kterou kreativní ředitel francouzské značky uvedl mezi meandry, jejichž zákruty tvořily zelené ostrůvky. Ty občas rozkvetly modely s aplikacemi květin. Jiné pak spoléhaly na čistotu barvy a pozornost na sebe strhávaly především precizním a promyšleným střihem, kterým Raf opět složil poklonu talentu zakladateli módního domu Christianu Diorovi, ale zároveň do návrhů vetkl i současné módní tendence. Jako by se minulost i budoucnost setkaly a díky Simonsovi prožily nádhernou procházku přítomností.
Pro paletu kolekce využil návrhář valéry pudrových tónů, které občas kontrastně oddělil černou, rudou či zářivou žlutou.

Říká se, že když se rodí hudební hvězda, první album je důležité, to druhé však rozhodující. Raf Simons v Paříži uvedl teprve svou druhou kolekci pro dům Dior. A musíme říct, že nám opět hraje do noty. Přídavek, prosím!

Podívejte se na celou přehlídku na oficiálních stránkách Dior!

EBC promo