Fashion week report

Světoznámí návrháři chrlí na přehlídková mola týdne módy v New Yorku stovky modelů denně. My vám teď přinášíme stručnou reportáž z dalších pěti přehlídek, které se uskutečnily. Bylo se totiž rozhodně na co dívat! U nás si o všech přehlídkách můžete přečíst nebo si je vyhledat v ELLE TV v rubrice Video dne. Všechny galerie najdete na Facebooku ELLE na adrese http://www.facebook.com/ELLE.cz.

Výherní kód DAN1 - zadejte zde a vyhrajte vstupenky na koncert Dana Bárty a Dary Rolins.

Derek Lam
„Neexistují žádné nové kroky, ale pouze nové kombinace,“ prohlásil designér v průběhu přehlídky. Derek Lam je nejlepší v navrhování sportovně-elegantního oblečení, a tak jsme rádi, že i na sezonu podzim/zima přišel s něčím čerstvým, šik a nositelným. Kolekci dominují dobře stavěné zimní kabáty, pod které se vejde i tlustý svetr na zahřátí, kožené bundy, flanelové kalhoty, ale i overaly a dlouhé rozevláté sukně i splývavé šaty. Lam se přidal ke skupině návrhářů, kteří na podzim propagují světlé barvy. Zajímavé bylo i vrstvení tunik přes kalhoty, které jsme mohli vidět už v jeho předpodzimní kolekci.

Donna Karan
Americká návrhářka se rozhodla oslavit podzim ve stylu glamour. Podle ní totiž podzimní móda už nebude urputné navlékání se do několika vrstev oblečení, ale okouzlující nařasené šaty s klasickou kožešinou. To jsou jedny z hlavních faktorů, se kterým si Donna v kolekci pohrávala. Nekonečné řasení jemných látek v kombinaci s hrubším materiálem a koženými doplňky působí fantasticky. Celá vznešenost draperií se stala přísnější pomocí vytvoření siluety z padesátých let s úzkým páskem. V poslední řadě modelky předvedly nejen štóly z kožešiny, ale i objemné kožichy. Designérka celý look zjemnila šifonem, připomínajícím závoj kolem hlavy. Pokud jde o barvy, pak pro ně má sama Donna svoje názvy – měsíční kámen, stříbrný stín a perla.

Carolina Herrera
„Inspirace? Tou mojí jsou skutečné ženy, které moje návrhy budou opravdu nosit,“ řekla návrhářka v zákulisí přehlídky. Doopravdy se ale Carolina nechala inspirovat dramatičnem haute couture modelů z padesátých let minulého století. Zachovala jejich atmosféru, ale odlehčila je pro současnost. Nechybějí tedy kabáty v siluetě přesýpacích hodin, okřídlené rukavice, dlouhé sukně i široké opasky. Výraznými prvky, co se materiálů týká, bylo hedvábí, samet, organza, kůže a kožichy.

Tommy Hilfiger
Tommy se na rozdíl od Marca Jacobse ve své kolekci vzhlédl v pánském stylu. Kolekci tedy dominují pánská saka, kalhoty s puky. Návrhář dál vycházel z osvědčené klasiky, která je pro zimní období zažitá. Jmenovitě to jsou třeba vesty s obarvenou kožešinou na vnitřní straně nebo různé pletené svetry. Pletenina hraje jednu z hlavních rolí, objevila se dlouhá pletená ponča. Sportovně-elegantní oblečení působilo mnohem luxusněji právě proto, že při jeho navrhování byla dodržena základní pravidla čistých linií. Zajímavým prvkem jsou sexy kožené kalhoty i sukně. V Tommyho zimní kolekci zřejmě doznívají ještě jarní trendy, a tak jsme se od něj dočkali i pyžamových kalhot a košil s divokým potiskem. Futuristický vinylový trenčkot je pro nás jasným favoritem!

EBC promo