Fashion week report - Londýn

Christopher Kane
Kolekce pro sezonu podzim/zima 2011 Christophera Kanea je opravdu dospělá, krasná a… zvláštní. Částečně v ní doznívají jarní trendy divokých geometrických potisků. Návrhář se rozhodl experimentovat s materiály i klasickými prvky oblečení. Ramínka, kapsy nebo lemy šatů tak vypadají jako dokonalé akvarely. Malé černé (LBD) s nadčasovými prvky budoucnosti vytvořily módní energický koktejl. Druhá polovina kolekce si oproti té první pohrávala s poloprůhlednými blyštivými materiály evokujícími rybí šupiny. Detaily, připomínající tvorbu Husseina Chalayana, zůstaly i v druhé půlce. Hlavními barvami byly námořnická modrá a černá s červenými a zelenými akcenty.

Antonio Berardi
Na Antonia Berardiho byl zvědavý každý a můžeme říct, že překvapil i tentokrát. Dokázal, že je mistr v obohacování a přetváření klasických tvarů oblečení. Dočkali jsme se například originálních kabátů, dlouhých a krátkých šatů nebo kožichů. Z jeho modelů na nás dýchla blízká budoucnost, ale nebojte se, futuristické výstřelky jsou bez problémů nositelné i v běžném životě. Na mole se vystřídalo celkem třiačtyřicet modelů, na kterých bylo poznat, že se návrhář nebál materiálů ani barev. Modelky předvedly leccos, ale vždy chodily na jehlách a s vázačkou kolem kotníku.

Erdem
Moraliogluova kolekce představila novou úroveň sofistikovanosti. Návrháře (stejně jako nás) fascinují obrazy Jacksona Pollocka a tuto inspiraci dokonale převedl do svých návrhů. V linii pro podzim a zimu tedy rozhodně nechyběly barvy. Dlouhé večerní róby Erdem zkombinoval s tlustou pleteninou. Satén a hedvábí – to jsou látky, které módnímu guru nahradily lněné plátno. Jen občas je vystřídala černá průhledná krajka. Podle Erdema bude zima jedna velká přehlídka jasných barev.

Paul Smith
Konečně trochu drzé ledabylé britskosti aneb jak se z gentlemanů staly zhýralé dámy. Paul Smith oblékl své modelky do typických pánských atributů, kterým jen sem tam přiřkl trochu ženskosti. Přehlídka se hemžila kalhotami s puky, vestičkami, košilemi či kravatou. Jako hlavní a nejvýraznější doplněk pak z řady vyčnívaly oválné brýle. Smith si s inspirací dámy v pánském looku vyhrál. A použil vše, co je v mužském šatníku anomálií – průhledné košile, zářivé barvy kalhot, puntíky… Modely působily, že by v nich modelky mohly klidně odejít rovnou domů. A to je vlastně skvělé!

Galerie fotek z přehlídek najdete na adrese www.facebook.com/ELLE.cz

EBC promo