FW NY: Preen

Počítačově vygenerované potisky v kombinaci s tradiční krajkou. Propojení moderní technologie a klasiky s bohatou historií. Jaký je výsledek?

Kolekce pro sezonu jaro/léto 2012 labelu Preen, jež vznikla především díky talentu dua They Bregazziho a Justina Thorntona, byla doslova ohromující. Perfektně spolupracující dvojice se shodla i na inspirativním východisku, jímž se pro kompletní sbírku stala Virginia Woolfová. Proč právě ona? „Svého času představovala velmi silnou ženu,“ řekl Bregazzi. „Tak trochu jsme odcestovali v čase. Charakter Virginie jsme zachovali, avšak její styl zmodernizovali,“ vysvětlil Thea.
Co to znamenalo v praxi? Vše jednoduše prosvištělo‘ softwarovým světem počítače. Na vysvětlení: dokonale hladký povrch materiálu s ‚printem‘ evokujícím pixely (nejmenší části, jež dohromady vytvářejí obraz počítačové grafiky) vypadal dříve jako romantický květovaný potisk. Digitální makeover mu změnil vzhled od základů. Nová kolekce je na první pohled nejvíce ženskou/dívčí sbírkou, jakou se doposud podařilo vytvořit. Svůj veliký podíl na tom mají použité tradiční ženské detaily: bílá krajka, volánky, lemování, límečky ve stylu Petra Pana, ale hlavně… barvy!

Video z přehlídky najdete v ELLE TV. Kompletní galerie looků z přehlídkového mola je na Facebooku ELLE.

EBC promo