Hana Jiříčková září jako modelka i jako malířka!

Právě teď můžete Hanu Jiříčkovou vidět v kampani na „ekologickou“ kolekci H&M Conscious, která je tentokrát věnována výhradně denimu. Na fotkách pózuje nejen v džínách nejrůznějšího střihu, ale také v denimových košilích, tunikách a overalech.

Ovšem modeling není jediný kreativní obor, kterému se Hana věnuje. Je také velmi talentovaná malířka. „Teď, když pracuju v modelingu, je pro mě těžké najít čas na to, čemu říkám ,první láska‘. Nemohu si s sebou všude vozit olejové barvy a štětce, takže častěji skicuji uhlem nebo tužkou. Na cesty si s sebou beru skicák – je to můj vizuální deník,“ říká Hana.

„Právě teď mě nejvíc inspiruje ženské tělo. Snažím se zachytit lidi, které potkávám na cestách. Může to být kdekoli – v letadle, na letišti, na focení nebo v backstagi před přehlídkou. Řeč těla a výraz tváře mohou vyprávět tisíce příběhů,“ dodává modelka.

Dočkáme se někdy její výstavy? Možná ano! „Umění je pro mě to nejdůležitější, i když teď se na plný úvazek věnuji modelingu. Často se mě různí lidé ptají, jestli by si moje obrazy mohli koupit, ale momentálně nic neprodávám – znamenají pro mě příliš mnoho. Ale uspořádat výstavu je rozhodně můj cíl. Snad se mi to podaří v roce 2015.“

Prozatím si její výtvory můžete prohlédnout v galerii:  

Hana Jiříčková září jako modelka i jako malířka!