LFW jaro/léto 2013: Burberry Prorsum

Vůbec se nesnažíme zastírat, že v redakci Christophera milujeme. Už několik sezon totiž plní naše přání, o kterých jsme ani netušili, že je máme. Poté, co na podzim nadiktoval hravou kolekci plnou valér podzimní britské krajiny, otočil o sto osmdesát stupňů a místo svých oblíbených tělových tónů rozehrál melodii v barvách duhy. Fuchsiová, purpurová, tyrkysová, jasně zelená, zlatá… tóny se míhaly jako kaleidoskop.

Kreativní ředitel značky Burberry neopomněl (jak je pro britský módní dům tradicí) vystavět celou kolekci na variacích trenčkotů. Ač klasicky podzimní a jarní artikl, útlé kabátky sešité z jemných kusů hedvábí působily odlehčeně a svěže. Bailey si také pohrál s objemem. Zatímco většina modelů byla střižená přesně na tělo, jiné disponovaly naddimenzovanou linií.

Výrazným barvám kontrastně ustoupil skoro nahý make-up modelek s jasně rudými rty a vlasy civilně schovanými pod límcem kabátu.

Christopher jednoduše ukázal, že i když prší, vyjdou paprsky slunce. A když zrovna nerozčísne nebe i duha, nevadí – jarní kolekce Burberry Prorsum se o efekt postará za ni.

EBC promo