LFW: Marios Schwab, Paul Smith a Issa

Marios Schwab
Mariovi odchod z čela módního domu Halston jedině prospěl. Navrhl totiž úžasnou kolekci! Jako téma si vybral hru světla a stínu, což mu dovolilo rafinovaně zahalovat a odhalovat partie ženského těla. Předlohou se mu staly klasické letní šaty, obvykle bez rukávů, střihem podobné těm, které dříve nosívala Audrey Hepburn. Použitý materiál byl však zcela jiný. Černou perforovanou látku na mole jen zřídkakdy vystřídaly pastelové barvy. V druhé polovině své show Marios rozehrál hru vrstvení, kdy tmavou transparentní látkou zastíral výrazné barvy nebo kreace zdobené křišťály Swarovski.

Video z přehlídky najdete v ELLE TV.

Paul Smith
Pokud budete na jaře příštího roku hledat ten nejlepší způsob, jak s přehledem nastartovat androgynní trend v oblékání, obraťte se na modely z kolekce Paula Smithe. Ten ve své poslední kolekci kladl velký důraz právě na boy look. Ve sbírce pro sezonu jaro/léto 2012 představil především perfektně střižená saka, pánské kalhoty a pyžamové komplety. ‚Klučičí‘ část proložil jemně lesklými hedvábnými šaty se sníženým pasem. Barevné škále dominovala trojice barev hořčičné, elektrické modré a černé. Došlo ale i na abstraktní květinový potisk. Sir Paul Smith androgynní look nakonec korunoval úzkým opaskem a superplochými mokasíny s dřevěnou podrážkou.

Video z přehlídky najdete v ELLE TV.

Issa
Přítomnost Pippy Middleton byla jedním z nejdiskutovanějších témat před začátkem přehlídky. Proč? Protože Pippa i její sestra se na veřejnosti rády ukazují v modelech značky Issa. Bohužel, ani jedna z dam nedorazila. Nevadí, bylo se i tak na co dívat. Designérka Daniella Issa Helayel se letošní kolekcí dotkla své domoviny – Brazílie, přesněji tedy Ria de Janiera.
Na molo nechala vyjít modelky v šatech lichotivé siluety čtyřicátých let, na které natiskla tropické motivy jako například ananas, palmové listy nebo barevné peří, jímž se zdobí tanečnice samby na světoznámém festivalu. Na mole se vystřídaly modely z hrubě tkané bavlny, žerzeje, saténu, s metalickou krajkou, řasením nebo třásněmi. Přehlídku nakonec uzavřela famózní kreace z pštrosích per. Wow!

EBC promo